COVID-19-ով վարակված լինելու ողջ ժամանակահատվածում բոլոր կանաչ QR կոդերը կդառնան մոխրագույն, իսկ առողջանալուց հետո դրանք նորից կկանաչեն.ԱՆ 01/26/2022 16:25 | Կորոնավիրուս
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են.
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ, COVID-19-ով վարակման պարագայում քաղաքացու հիվանդության փաստը «Արմեդ» հավելվածում արտածվում է կարմիր QR կոդով, և նրա վարակված լինելու ողջ ժամանակահատվածում բոլոր կանաչ QR կոդերը կդառնան մոխրագույն, իսկ առողջանալուց հետո դրանք նորից կկանաչեն:
Նշենք նաև, որ հանրային վայրեր այցելելիս, ըստ կարգի, QR կոդի կանաչ հատվածը ցուցադրելը բավարար է անձի մուտքը թույլատրելու համար, QR կոդը սկանավորելու կարիք չկա, բայց սկանավորելու պարագայում քաղաքացիների անձնական տվյալների պաշտպանության համար անձնական էջում ներառված տվյալները փակ կլինեն` բացի անուն, ազգանունից»:

В Минздраве Армении сообщили об изменениях в процедуре проверки QR-кодов при посещении общественных мест 01/26/2022   17:25  |  Коронавирус
В Армении отныне для посещения общественных мест достаточно лишь показать QR-код, необходимости в сканировании QR-кода нет.
Как сообщает Минздрав Армении, в случае заражения коронавирусом, факт заболевания человека в приложении "Армед" отобразится в виде красного QR-кода. В течение всего периода его болезни QR-код окрасится в серый цвет, а после выздоровления – он вновь станет зеленым.
"Отныне требование о демонстрации зеленого фрагмента QR-кода при посещении общественных мест достаточно для получения разрешения, необходимости в сканировании QR-кода нет. Однако в случае сканирования для защиты персональных данных граждан вся информация, представленная на их личной странице, за исключением имени и фамилии, будет закрыта", - говорится в сообщении.