Նիկոլ Փաշինյանը հանցակից է՝ Արմեն Սարգսյանի քաղաքացիության հետ առկա խնդիրներին, իմացել և լռել է. Խամոյան 01/25/2022   12:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը հանցակից է՝ Արմեն Սարգսյանի քաղաքացիության հետ առկա խնդիրներին, որովհետև իմացել և լռել է։ Այս մասին խորհրդարանական ճեպազրույցի ընթացքում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանը։
Պատգամավորը հիշեցրեց Նիկոլ Փաշինյանի՝ ընդդիմադիր տարիներին արված հայտարարությունը խորհրդարանում այն մասին, երբ վերջինս բարձրաձայնում էր, որ Արմեն Սարգսյանը քաղաքացիության խնդիր ունի։
«2018 թվականի իշխանափոխությունից հետո որևէ անդրադարձ իր կողմից այդ հարցին տեղի չի ունեցել։ Արմեն Սարգսյանի քաղաքացիության վերաբերյալ երեկվա հրապարակումն ակնհայտորեն ցույց տվեց, որ Սարգսյանը ոչ միայն այն դրվագով է քաղաքացիության խնդիր ունեցել, որը մատնացույց էր անում Նիկոլ Փաշինյանը, այլ նաև այլ դրվագներով, այլ քաղաքացիության հետ կապված խնդիրներ է ունեցել։ Այստեղ նաև հանցակից է Նիկոլ Փաշինյանը, որովհետև արդեն 2018 թվականից հետո այդ մասին իմացել է փաստերով և չի խոսել։ Դրանով եմ պայմանավորում, որ երեկ իր ասուլիսի ժամանակ նա ակնհայտորեն փորձեց շրջանցել այդ թեման», - ասաց Ագնեսա Խամոյանը։
Արծվիկ Մինասյանն էլ ավելացրեց՝ սա վկայում է առերևույթ հանցագործության մասին և իրավապահ մարմինները, մասնավորապես, դատախազությունը արդեն իսկ պետք է քրեական գործ հարուցեր՝ նաև այն անձանց նկատմամբ, որոնք օժանդակել են, պարտակել, աջակցել են։ Ինչ վերաբերում է իրավական հետևանքներին, ապա Մինասյանը նշեց, որ դրանցից յուրաքանչյուրն առանձին իրավական քննարկման ենթակա հարցեր են՝ սկսված պետական կարևորագույն որոշումներ կայացնելուց, ավարտած՝ անգործության դրսոևորման դեպքերով։
09:40 25/01/2022  |  ՄամուլՓաշինյան-Արայիկ Հարությունյան կոնֆլիկտը շարունակություն ունի. «Հրապարակ»
23:58 24/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍպասեք աղետի․ քաղաքագետ
23:55 24/01/2022  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլ Փաշինյանը վերահաստատեց, որ կողմ է թուրք-ադրբեջանական նախապայմաններին․ Թեւանյան
23:04 24/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք Զինված ուժերի առաջ տարածքներ նվաճելու խնդիր չենք դնելու. Նիկոլ Փաշինյան
22:56 24/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը պատմեց՝ ինչպես են իրենից ու ընտանիքից QR կոդ պահանջել Դիլիջանի սրճարանում
22:33 24/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչքան մեր նկատմամբ ընդդիմադիր տրամադրված մարդ կար, բոլորին զենք ենք տվել. դավադիր իշխանությունը իրեն թշնամաբար տրամադրված շրջանակներին զե՞նք է տալիս. Նիկոլ Փաշինյան
22:12 24/01/2022  |  ՔաղաքականՏիրապետում եմ ԼՂ բանակցային ամբողջ ինֆորմացիային, որին կարող է տիրապետել Սերժ Սարգսյանը. թող փաստեր հրապարակեն, ո՞վ է արգելում. Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
22:04 24/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄադրիդյան սկզբունքների մանիպույլյացիա է և սեփական հանրության ապակողմնորոշում, ինչպես նաև Ադրբեջանի շահի ուղղակի սպասարկում. Արթուր Վանեցյանն արձագանքել է Փաշինյանին
21:53 24/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏրամաբանական կլինի, որ հասնենք Թուրքիայի հետ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման և սահմանների բացման, բայց չեմ կարող կանխատեսել՝ դա երբ կլինի․ Նիկոլ Փաշինյան

“Знал и молчал"’: депутат назвала Никола Пашиняна соучастником в истории с гражданством Армена Саркисяна 01/25/2022   13:05  |  Лента новостей
Никол Пашинян – соучастник, так как он знал и молчал о проблемах с гражданством Армена Саркисяна, заявила депутат от блока "Армения" Агнесса Хамоян в ходе брифинга во вторник.
Депутат напомнила заявление Никола Пашиняна в бытность его оппозиционером, в котором он поднимал вопрос об имеющихся у Армена Саркисяна проблемах с гражданством,  но после смены власти в 2018 году он не возвращался к этому вопросу.Пирамида лжи Армена Саргсяна обвалилась: президент вынужден был подать в отставку - Hetq.amРанее издание  Hetq.am написало, что Армен Саркисян являлся гражданином расположенного в Карибском море небольшого государства – Сент-Китс и Невис. В публикации указывалось, что официальный процесс отказа от гражданства Сент-Китса и Невиса Армен Саркиян начал в марте 2018 года, незадолго до избрания президентом.
“В этом случае он, как отмечалось в публикации, "согласно Конституции Армении, не мог быть избран президентом, а значит, все подписанные Саргсяном указы, в том числе о назначении должностных лиц, выборов и даже премьер-министра, незаконны".
"Я думаю, Пашинян здесь является соучастником, потому что он знал о фактах, но не говорил об этом. Именно этим обусловлено то, что он во время вчерашней пресс-конференции явно пытался обойти эту тему", - отметила Хамоян.
В свою очередь Арцвик Минасян добавил, что это свидетельствует о преступлении, и правоохранительные органы,в частнсоти, прокуратура, уже должны были возбудить уголовное дело, в том числе и в отношении тех лиц, которые содействовали, скрывали и поддерживали. Что касается правовых последствий, то Минасян отметил, что каждый из этих вопросов подлежит отдельному рассмотрению, начиная с принятия важнейших государственных решений, заканчивая случаями проявления бездействия.
00:53 25/01/2022  |  Лента новостейПирамида лжи Армена Саргсяна обвалилась: президент вынужден был подать в отставку - Hetq.am
14:49 24/01/2022  |  Лента новостейАрмен Саркисян эмигрировал из Армении? Он подал в отставку с поста президента РА, находясь за границей