Բացառում եմ, որ նախագահի վրա ճնշումներ գործադրված լինեն.պետք է հասկանանք՝ Արմեն Սարգսյանը Հայաստանի հետ ի՞նչ աստիճանի կապ է ունեցել.Խաչատուր Սուքիասյան 01/24/2022 12:44 | ԼՐԱՀՈՍ
Ես բացառում եմ, որ նախագահի վրա ճնշումներ գործադրված լինեն: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը՝ անդրադառնալով նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրաժարականին։
«Պետք է հասկանանք, թե Արմեն Սարգսյանը Հայաստանի հետ ի՞նչ աստիճանի կապ է ունեցել։ Մենք պետք է ուսումնասիրենք, թե ցանկացած հայ մարդու կապիտալ ո՞ր երկրում է գտնվում: Եթե հայ մարդն իր կապիտալի 90 տոկոսն ունենում է այլ երկրում, ես պետք է հասկանամ՝ ՀՀ-ին ի՞նչ աստիճան է վստահում և ի՞նչ աստիճան է սիրում: Գնացե՛ք և հանե՛ք, թե 4 տարվա մեջ Հայաստանն ինչ ծախսեր է արել նախագահի ինստիտուտի համար:Ուզում եմ ձեզնից իմանալ, թե այդ ծախսերի 1 տոկոսն օգուտ տվել է Հայաստանի Հանրապետությանը», - ասաց Խաչատուր Սուքիասյանը։
Հարցին՝ այսքան ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը տեղյակ չի՞ եղել Արմեն Սարգսյանի կապիտալից, Խաչատուր Սուքիասյանը պատասխանեց.
«Նիկոլ Փաշինյանը դեմոկրատական հիմքեր հիմնող առաջնորդ է, ես կարծում եմ, որ ճիշտ է, երբ նախագահի ինստիտուտում ընտրված անձին չեն ասել՝ թող, գնա »,-ասաց ՔՊ-ական պատգամավորը:

“Исключаю давление на президента”: Хачатур Сукиасян прокомментировал отставку Армена Саркисяна 01/24/2022   13:50  |  Лента новостей
Депутат  парламента Армении от правящей фракции “Гражданский договор” Хачатур Сукиасян  исключает вероятность оказания давления на президента.
“Исключаю, чтобы на президента было оказано давление. Мы должны понимать, в какой мере он связан с Республикой Армения. Если у армянина 90% капитала в другой стране, я должен понять, насколько он доверяет Армении и насколько он ее любит. Проверьте расходы Армении на институт президента за 4 года? Хочу от вас узнать, принес ли пользу хотя бы 1% этих расходов Республике Армения?”- заявил  в беседе с журналистами в понедельник Хачатур Сукиасян, комментируя отставку Армена Саркисяна с поста президента РА.
В ответ на вопрос, разве Николу Пашиняну все это время не известно было о капитале Армена Саркисяна, Хачатур Сукиасян отметил: “Никол Пашинян – лидер, опирающийся на демократические основы”.
“Я полагаю, это правильно, когда человека, избранного на пост президента, не призывают оставить и уйти в отставку”, - добавил он.