Արցախի Կարմիր շուկայի ուղղությամբ ադրբեջանցիներ հերթական անգամ կրակել են. ԱԺ պատգամավորը հաստատում է 01/24/2022   14:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հակառակորդի կողմից Արցախի Կարմիր Շուկայի ուղղությամբ կրակոցները կրում են պարբերական բնույթ։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Արցախի ԱԺ պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը հաստատել է, որ այս գիշեր կրկին ադրբեջանցիները կրակել են հայկական բնակավայրի ուղղությամբ։
«Կրակոցները միշտ էլ կան, հիմնականում ամեն օր լսվում են, արդեն սովորական բնույթ են կրում, կարևորը տուժածներ չկան»,- ասել է Մ. Հակոբյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ կրակոցները ամեն անգամ տարբեր ժամերի են լինում, տարբեր ուղղություններով, մի անգամ օդ են կարկում, մեկ ուրիշ անգամ արձակում թիրախավորած կրակոցներ։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 10-ին ադրբեջանցիները հրաձգային տարբեր տեսակի զինատեսակներից կրկին կրակահերթ էին արձակել Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա-Թաղավարդ համայնքների ուղղությամբ: Խաղաղ բնակչությանը թիրախավորելու հերթական սադրանքից բռնկվել ու այրվել էր՝ Կ.Շուկայի համայնքային գործող մանկապարտեզի հարևանությամբ կայանված «ՈւԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենա:
Այս գիշեր արձակված կրակոցների հետեւանքով բարեբախտաբար բնակիչները չեն տուժել։
16:03 10/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի հրշեջ փրկարարները Կարմիր Շուկայում ևս հայտնվել են ադրբեջանցիների կրակոցների թիրախում. ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանություն
15:51 10/01/2022Ադրբեջանցիները թիրախավորված կրակել են գյուղացիներից մեկի մեքենայի ուղղությամբ. Կարմիր շուկայի միջադեպից մանրամասներ է ներկայացնում Մետաքսե Հակոբյանը

Азербайджанцы вновь стреляли по селу Кармир Шука в Арцахе; депутат подтвердила информацию 01/24/2022   14:37  |  Лента новостей
Азербайджанские ВС в очередной раз открыли стрельбу в направлении села Кармир Шука(Красный  Базар) в Арцахе. Депутат Национального Собрания Арцаха Метаксе Акопян в беседе с “ФактИнфо” подтвердила, что этой ночью азербайджанцы вновь открыли огонь по армянским населенным пунктам.
“Стреляют всегда, выстрелы слышны в основном каждый день. Это уже стало привычным делом. Главное, что пострадавших нет”, - сказала Акопян.
Она рассказала, что  стреляют в разное время суток, по разным направлениям; один раз в воздух стреляют, в другой – ведут прицельный огонь.
Напомним, 10 января азербайджанские ВС  из стрелкового оружия разного калибра открыли огонь в направлении общин Кармир Шука-Тагавард Мартунинского района. В результате очередной провокации, направленной против мирного населения, загорелся и сгорел припаркованный рядом с действующим детсадом общины Кармир Шука автомобиль “УАЗ”. В результате обстрела минувшей ночью, к счастью, местные жители не пострадали.
12:25 19/01/2022  |  Лента новостейАзербайджан препятствует визиту представителей международных организаций в регион – глава МИД Арцаха
17:00 18/01/2022  |  Лента новостейСНБ Арцаха призывает воздерживаться от распространения сомнительной информации