Ռուսաստանում ռեկորդային թվով կորոնավիրուսով վարակվածներ են գրանցվել 01/21/2022   16:35  |  Կորոնավիրուս
Ռուսաստանում վերջին մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսի 49 513 նոր դեպք, ինչը համաճարակի ողջ ընթացքում ռեկորդային է համարվում։ Այս մասին հայտնում է Գազետա.ռու-ն։
Նոր դեպքերից 52.3 տոկոսի մոտ հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի «դելտա» շտամը, իսկ 47.7 տոկոսի մոտ՝ «օմիկրոն» շտամը։
Այս ընթացքում առողջացել է 24 719 մարդ, մահացել է 692 մարդ։
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության տվյալներով վերջին 24 ժամվա ընթացքում աշխարհում գրանցվել է կորոնավիրուսի 3 777 104 նոր դեպք, ինչը համաճարակից ի վեր ռեկորդային ցուցանիշ է։
Ամենաշատ վարակվածներն արձանագրվել են ԱՄՆ-ում՝ 67 437 353 մարդ, այնուհետև Հնդկաստանում՝ 38 218 773 մարդ և Ֆրանսիայում՝ 14 779 277 մարդ։
21:35 19/01/2022  |  ԿորոնավիրուսԱռողջ երիտասարդները «օմիկրոնից» մահանալու շանս գրեթե չունեն. Դոկտոր, պրոֆեսոր Գրիգորյան (տեսանյութ)
11:26 19/01/2022  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի վարակման 563 նոր դեպք, 3 մարդ մահացել է
23:07 18/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՇվեդիան չեղարկել է ՊՇՌ թեստի պարտադիր պահանջը՝ երկիր մուտք գործողների համար
12:15 18/01/2022  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հրապարարակված տվյալներում առկա տարբերությունները շտկվել են
11:16 18/01/2022  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսի վարակման 360 նոր դեպք, 2 մարդ մահացել է
11:14 17/01/2022  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսի վարակման 168 նոր դեպք, 1 մարդ մահացել է

Рекордное число заражений COVID-19 зафиксировано за последние сутки в России 01/21/2022 16:44 | Коронавирус
За последние сутки в России зафиксировано 49 513 новых случаев коронавирусной инфекции, это рекорд за все время пандемии. Об этом сообщает Газета.ru со ссылкой на оперативный штаб.
Из этого количества у 52,3% заболевших выявлен «дельта»-штамм коронавируса, «омикрон» — у 47,7%.
Выздоровело за этот период 24 719 человек, что на 1% больше данных на 20 января. Умерли 692 человека.
По данным Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), за последние 24 часа в мире зарегистрировали 3 777 104 заражения коронавирусом. Отмечается, что это рекордный суточный показатель с начала пандемии.
Больше всего заражений выявлено в США — 67 437 353. В Индии зарегистрировано 38 218 773 случая коронавируса, во Франции — 14 779 277.