Ալեն Սիմոնյանը Վաշինգտոնում հանդիպել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի նախագահի եւ Եվրասիա տարածաշրջանի տնօրենի հետ 01/20/2022   16:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 19-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը Վաշինգտոնում հանդիպել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի նախագահ Դենիել Թուինինգին եւ Եվրասիա տարածաշրջանի տնօրեն Սթիվեն Նիքսին: Այս մասին տեղեկացնում է՝ ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են մարդու իրավունքներին, ժողովրդավարությանն առնչվող մի շարք հարցեր: Զրույց է ծավալվել հայաստանյան որոշ ոլորտների օրենսդրական բարեփոխումների շուրջ: Կողմերը կարեւորել են ժողովրդավարական արժեքներին միտված համատեղ շարունակական օրակարգի անհրաժեշտությունը:
15:22 20/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը խիստ մտահոգված է հայ ռազմագերիների ճակատագրով
10:59 20/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել Ալեն Սիմոնյան-Նենսի Փելոսի հանդիպումը
18:04 13/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին

Симонян встретился в Вашингтоне с президентом Международного республиканского института и директором региона Евразии 01/20/2022 16:20 | Лента новостей
Делегация во главе с председателем Национального Собрания Армении Аленом Симоняном 19 января встретилась в Вашингтоне с президентом Международного республиканского института (IRI) Дэниэлом Твиннингом и директором региона Евразии Стивеном Никсом. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
На встрече обсуждался ряд вопросов, касающихся прав человека и демократии. Состоялась беседа вокруг законодательных реформ в некоторых сферах Армении. Стороны подчеркнули необходимость совместной последовательной повестки дня по демократическим ценностям.