Քերոբյանին ես եմ արգելել հրաժարական տալ. Ես կորոշեմ՝ յուրքանչյուր նախարար ինչքան կաշխատի և ինչքան չի աշխատի. Փաշինյան 01/19/2022 17:34 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանը խորհրդարանում Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ կրկին հետաքրքրվեց Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանից՝ ե՞րբ է պատրաստվում հրաժարական տալ ու միացրեց ձայնագրությունը, որտեղ Քերոբյանը խոստացել էր՝ երկնիշ տնտեսական աճ չապահովելու դեպքում ինքը կհեռանա՝ ցույց տալով, որ պաշտոնից կառչած չէ։ Տարօրինակ էր, սակայն հարցին որոշեց պատասխանել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Պարոն Քերոբյանին ես եմ արգելել հրաժարական տալ։ Ես կորոշեմ՝ յուրքանչյուր նախարար և կառավորության անդամ ինչքան կաշխատի և ինչքան չի աշխատի»։
Պատգամավորն արձագանքեց՝ Քերոբյանին չի մեղադրում, որովհետև նա կրկնում է տված խոստմանը հակառակ բան անելու Փաշինյանի գործելաոճը։ Փաշինյանն էլ շնորհակալություն հայտնեց ու հեռացավ։

Пашинян заявил, что запретил Керобяну подавать в отставку с поста министр аэкономики Армении 01/19/2022 17:53 | Лента новостей
Депутат от оппозиционной фракции “Армения” в ходе правительственного часа в парламенте вновь поинтересовалась у министра экономики Армении, когда он подаст в отставку. Депутат включила запись заявления Керобяна, пообещавшего уйти в отставку в случае, если ему удастся обеспечить двузначный экономический рост, тем самым продемонстрировав, что не цепляется за должность."Это была шутка": Керобяну припомнили его заявление об отставкеСтранно, но на вопрос решил ответить премьер-министр РА Никол Пашинян.
“Я запретил господину Керобяну подавать в отставку. Я буду решать, как долго каждый из министров или членов правительства будет работать и когда им уходить в отставку”, - сказал Пашинян.
В ответ на этот депутат заявил, что не винит Керобяна, поскольку он, по ее словам, повторяет методы работы Пашиняна, действия которого идут вразрез с данными им обещаниями.