Վերահաստատում ենք լիակատար աջակցությունը ՄԽ համանախագահներին. ԵԱՀԿ նախագահությունը՝ Ալիևի հայտարարության առնչությամբ 01/18/2022   14:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) գործող նախագահությունը վերահաստատում է իր լիակատար աջակցությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին: Այդ մասին հայտնեցին ԵԱՀԿ լեհաստանյան նախագահությունից՝ Մինսկի խմբի համանախագահների գործունեության մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի վերջին հայտարարությունների առնչությամբ «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան:
«ԵԱՀԿ լեհաստանյան նախագահությունը չի կարող մեկնաբանել Ադրբեջանի նախագահի հրապարակային հայտարարությունները: Մենք վերահաստատում ենք մեր լիակատար աջակցությունը և երախտագիտությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի, նրա համանախագահների և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկի աշխատանքին», - պատասխանել են ԵԱՀԿ լեհաստանյան նախագահությունից:
19:41 18/12/2021  |  ՔաղաքականԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորումը այլընտրանք չունի. ԵԱՀԿ-ում ՀՀ ներկայացուցիչ
10:21 08/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանային վեճերը լուծելու համար ուժի կիրառումը կամ սպառնալիքն անընդունելի է. ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները աջակցություն են հայտնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ուղիղ երկխոսության վերսկսմանը
20:00 18/11/2021  |  ՔաղաքականԼավրովը ԵԱՀԿ նախագահի հետ կքննարկի ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցը
23:29 17/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈղջունում եմ ՌԴ միջնորդությամբ հաստատված հրադադարը. ԵԱՀԿ նախագահ
18:14 22/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները բանակցություններ կվարեն Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ

«Пашинян окончательно кинул Россию»: Тигран Кочарян
"Мы подтверждаем полное содействие МГ ОБСЕ" - заявление председательства ОБСЕ в связи с высказываниями Алиева 01/18/2022 14:51 | Лента новостей
Действующее председательство Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) подтверждает свое полное содействие сопредседателям Минской группы ОБСЕ. Об этом сообщили в польском председательстве ОБСЕ в ответ на запрос агентства "Арменпресс" касательно последних заявлений президента Азербайджана Ильхама Алиева о деятельности Минской группы.
"Польское председательство ОБСЕ не может комментировать заявления президента Азербайджана. Мы подтверждаем нашу признательность и полную поддержку деятельности Минской группы ОБСЕ, ее сопредседателей и личного представителя действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспршика", - ответили в польском председательстве ОБСЕ.