Շուշին ու Հադրութը պետք է վարդարձվեն. Իշխան Սաղաթելյան 01/18/2022 14:32 | ԼՐԱՀՈՍ
Մենք երբեք չենք համակերպվելու Արցախի կորուստների հետ։ Խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Ես սա ասում եմ ՀՅԴ-ի անունից։ Շուշին և Հադրութը պետք է վերադարձվեն։ Շատ հստակ և ուղիղ եմ ասում։ Իսկ, թե ինչպես պետք է վերադարձվեն, մենք տեսնում ենք դրա հնարավորությունը»,-ասաց ԱԺ փոխնախագահը։
Իշխան Սաղաթելյանն ընդգծեց՝ չեն կարող հրաժարվել պատմական հայրենիքից։ Նրա խոսքով՝ ելքը տեսնում են այն դեպքում, եթե լինի ազգային իշխանություն, որը կվերականգնի մեր բանակը, հնարավորություններն ու ռեսուրսները։
«Այս ամեն ինչը, որ տեղի է ունեցել, դատավճիռ չէ։ Դա ժողովրդի և ՀՀ-ի վերջը չէ»,-նշեց Իշխան Սաղաթելյանը։

Шуши и Гадрут должны быть возвращены – Ишхан Сагателян 01/18/2022   14:42  |  Лента новостей
Мы никогда не смиримся с потерями Арцаха, заявил в беседе с журналистами во вторник вице-спикер Национального Собрания Армении Ишхан Сагателян.
“Я это говорю от имени АРФД. Шуши и Гадрут должны быть возвращены. Я говорю это четко и прямо. А  вот как мы должны вернуть? Мы такую возможность видим”, - заявил вице-спикер парламента Армении.
Ишхан Сагателян подчеркнул, что не могут отказаться от исторической родины. По его словам, он видит выход в приходе к власти национальной силы, которая восстановит нашу армию, возможности и ресурсы.