Ռուս խաղաղապահները 1 օրում ապահովել են ավելի քան 500 մեքենայի և մոտ 2000 մարդու անվտանգ մուտքը Արցախ և հակառակ ուղղությամբ 01/17/2022 12:42 | ԼՐԱՀՈՍ
Ռուս խաղաղապահները մեկ օրում ապահովել են ավելի քան 500 մեքենայի և մոտ 2000 մարդու անվտանգ մուտքը Արցախ և հակառակ ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։
ՌԴ ՊՆ-ի փոխանցմամբ՝ զինծառայողները շուրջօրյա վերահսկում են իրավիճակը և կրակի դադարեցման ռեժիմի պահպանումը ԼՂ սահմանազատման ամբողջ գծի երկայնքով և Լաչինի միջանցիք բոլոր 27 դիտակետերում։
Ռուսական խաղաղապահ զորկազմի բոլոր դիտակետերը հագեցված են բլոկպոստային ամրացումներով, որոնք նախատեսված են զինվորական անձնակազմին փոքր զինատեսակներից և բեկորներից պաշտպանելու, ինչպես նաև մոտակա տարածքի շուրջբոլոր հսկողություն իրականացնելու համար:

За сутки обеспечен безопасный въезд более 500 автомобилей и около 2 тыс. человек в Арцах и обратно 01/17/2022   12:58  |  Лента новостей
Российские миротворцы за сутки обеспечили безопасный въезд более 500 единиц автомобилей и около 2 тыс. человек в Республику Арцах и обратно.
Как сообщается на сайте МИД РФ, в круглосуточном режиме военнослужащие обеспечивают мониторинг обстановки и контроль соблюдения режима прекращения огня на всех 27 наблюдательных постах вдоль всей линии разграничения в Нагорном Карабахе и Лачинском коридоре.
Все наблюдательные посты российского миротворческого контингента оборудованы фортификационными сооружениями «Блокпост», предназначенными для защиты военнослужащих от стрелкового оружия и осколков, а также ведения кругового наблюдения за близлежащей территорией.