Նրանք խաղաղության դարաշրջան հռչակված ժամանակահատվածում մեր ունեցած հերթական ցավալի կորուստներն են.ԱԺ-ում մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին զոհված զինվորների հիշատակը 01/17/2022   11:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանում պատգամավորները, ընդդիմության առաջարկով, մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին հունվարի 11-ին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհված հայ զինծառայողների հիշատակը:
«Նրանք խաղաղության դարաշրջան հռչակված ժամանակահատվածում մեր ունեցած հերթական ցավալի կորուստներն են, առաջարկում եմ մեկ րոպե լռությամբ հարգել մեր հերոս տղաների հիշատակը»,-ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Թևանյանը՝ ներկայացնելով վերջերս Վարդենիսի հատվածում Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումների հերթական սադրանքի հետևանքով մեր զոհված զինծառայողներին։
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները հունվարի 11-ին կրկին կրակ էին բացել Գեղարքունիքի մարզի Վերին Շորժայի հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ, սկսվել էր փոխհրաձգություն, ինչի հետևանքով զոհվել է 3 հայ զինծառայող:
11:42 10/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳործատուն իրավունքի ունի պատվաստման կամ թեստի հավաստագիր չներկայացնող աշխատողին ազատել աշխատանքից.խորհրդարանն ամբողջությամբ ընդունեց նախագիծը

Парламент Армении почтил минутой молчания память погибших в ходе азербайджанской провокации 11 января 01/17/2022   11:54  |  Лента новостей
Парламент Армении по предложению оппозиции почтил минутой молчания память армянских военнослужащих, погибших в результате азербайджанской агрессии 11 января.
"На днях на участке Вардениса в результате военного столкновения у нас было три погибших. Они являются нашими очередными болезненными потерями в период, провозглашенной "эпохой мира". Предлагаю почтить память наших героев минутой молчания", - заявил депутат от оппозиционного блока “Армения” Андраник Теванян.
Напомним, азербайджанские ВС 11 января вновь открыли огонь по армянским позициям, расположенным на участке Веришн Шоржа Гегаркуникской области РА. Началась перестрелка, а в результате которой погибли трое армянских военнослужащих.