Երևանում ավտոմեքենա է այրվել. կա զոհ (տեսանյութ, լուսանկարներ) 01/14/2022 14:48 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 2431 հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործով ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցառումներ 2022թ. հունվարի 13-ին, ժամը 18:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Արտաշիսյան փողոցում տեղի ունեցած ավտոպատահարի և դրա հետևանքով առաջացած հրդեհի դեպքի բոլոր հանգամանքերը պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Նախնական տվյալներով՝ 76-ամյա տղամարդը, տրանսպորտային միջոցներ վարելու իրավունքը կասեցված լինելու պայմաններում, Երևան քաղաքի Հ. Հովսեփյան փողոցում իր վարած «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենայով բախվել է «Վազ-2101» մակնիշի ավտոմեքենային, որից հետո հասնելով Հ.Հովսեփյան և Արտաշիսյան փողոցների խաչմերուկ, դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել շենքերից մեկի դիմաց գտնվող գազատար խողովակին: Արդյունքում գազի արտահոսքից առաջացած հրդեհից բռնկվել է «Օպել» մակնիշ ավտոմեքենան, որի հետնամասի նստատեղին գտնվող անձն ամբողջովին այրվել է, իսկ 76-ամյա վարորդը, մարմնական վնասվածքներով, տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն:
Հրդեհի արդյունքում ջերմահարվել են Արտաշիսյան փողոցի շենքերի արտաքին հատվածները:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել են դեպքի վայրի և տրանսպորտային միջոցների զննություններ, առգրավվել են վարորդի հագուստները: Նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, ինչպես նաև ավտոմեքենայում գտվող մահացած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ:

СК сообщил подробности ДТП с пожаром в Ереване, в результате которого погиб человек(ФОТО, ВИДЕО) 01/14/2022 15:37 | Лента новостей
Следственный комитет Армении устанавливает обстоятельства ДТП, произошедшего накануне около 18:00 на улице Арташисяна в Ереване, и возникшего из-за этого пожара.
Как сообщает пресс-служба СК, по предварительным данным, автомобиль марки “Opel”, за рулем которого находился 76-летний мужчина, действие права которого на управления транспортными средствами приостановлено, на улице Овсепяна столкнулся с ВАЗ-2101, после чего, выехав на перекресток улиц Овсепяна и Арташисян, съехал с проезжей части дороги и врезался в трубу газопровода перед жилым зданием. В результате из-за утечки газа вспыхнул пожар, который охватил “Opel”. Сидевший на заднем сидении человек погиб в огне, а 76-летний водитель с телесными повреждениями был доставлен в медцентр.
В результате пожара тепловому воздействию подверглись фасады зданий на улице Арташисяна.
Возбуждено уголовное дело. В ходе расследования был произведен осмотр места происшествия и транспортных средств. Назначены судебно-медицинские экспертизы.
Принимаются меры по уточнению всех обстоятельств и выяснения личности погибшего пассажира. Ведется расследование.