Թուրքիայի ԱԳՆ-ն հայտարարել է, որ Հայաստանի հետ բանակցություններն անցել են դրական մթնոլորտում 01/14/2022   17:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ բանակցություններն այսօր Մոսկվայում դրական մթնոլորտում են անցել։ Հաջորդ հանդիպման վայրը և օրը կհամաձայնեցվեն դիվանագիտական խողովակներով։ Այս մասին նշված է Թուրքիայի ԱԳՆ-ի տարածած հայտարարության մեջ։
«Հանդիպումն անցել է կառուցողական և դրական մթնոլորտում։ Համաձայնություն է ձեռք բերվել շարունակել շփումներն առանց նախապայմանների։ Հատուկ ներկայացուցիչների հաջորդ հանդիպման վայրն ու ժամանակը կհամաձայնեցվեն դիվանագիտական խողովակներով»,-նշված է հայտարարության մեջ։
Նշենք, որ այսօր Մոսկվայում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումը։

В МИД Турции заявили, что переговоры с Арменией в Москве прошли в позитивной атмосфере 01/14/2022   17:36  |  Лента новостей
Переговоры между спецпредставителями Армении и Турции по нормализации отношений в Москве прошли в позитивной атмосфере. Об этом говорится в заявлении турецкого внешнеполитического ведомства.
"Встреча прошла в конструктивной и позитивной атмосфере. Была достигнута договоренность о продолжении контактов без предварительных условий. Место и дата второй встречи спецпредставителей будут определены по дипломатическим каналам", - говорится в заявлении.
14 января в российской столице состоялась первая встреча спецпредставителей Армении и Турции.
Спецпредставителем Армении по диалогу с Турцией назначен вице-спикер парламента Армении Рубен Рубинян. А Анкару представляет бывший посол Турции в США Сердар Кылыч.