ԱԺ նախագահը և պատգամավորները մեկնում են Վաշինգտոն 01/13/2022   17:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի խորհրդարանական պատվիրակությունը՝ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորությամբ, հունվարի 15-ին գործուղման կմեկնի ԱՄՆ: Այս մասին տեղեկանում են ԱԺ պաշտոնական կայքից.
«2022 թվականի հունվարի 15-20-ը Վաշինգտոն (Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ) գործուղել Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը», - ասվում է ԱԺ նախագահի կարգարդրության մեջ:
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են նաև «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, և «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Մարիա Կարապետյանը, ինչպես նաև խորհրդարանի աշխատակազմի մի շարք աշխատակիցներ:
Նշենք, որ ԱԺ նախագահի պարտականություններն այդ ընթացքում կատարելու է ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը:
16:42 05/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանին շնորհավորել են Վյաչեսլավ Վոլոդինը և Վալենտինա Մատվիենկոն
23:42 24/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻմ դիմաց բերում դնում, ասում էին՝ պարո՛ն վարչապետ, եկեք փող դնենք, նորն առնենք. Նիկոլ Փաշինյանը պարզաբանում է՝ ինչու՞ են ԱԺ նախագահի համար նոր մեքենա գնել
12:08 23/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը պարգևատրել է պատգամավորներին և ԱԺ աշխատակազմին
15:57 22/12/2021  |  ՄեկնաբանությունԴու Երևան ու ՔՊ «խոպան» էկած տղա էիր, քո քաղաքը Պրահան է, իսկ քո թիմը՝ փողը, շաատ փողը. Ալեն Սիմոնյանը՝ Հայկ Մարությանին

Делегация парламента Армении во главе с Аленом Симоняном отправится в США 01/13/2022   18:01  |  Лента новостей
Делегация парламента Армении во главе со спикером НС Аленом Симоняном 15 января отправится с рабочим визитом в США. Об этом сообщается на официальном сайте НС.
"Командировать с 15-го по 20-е января в Вашингтон с рабочим визитом делегацию, возглавляемую председателем Национального собрания Республики Армения", – говорится в решении, опубликованном на сайте парламента.
В состав делегации вошли главы  фракций "Гражданский договор" и "Честь имею" – Айк Конджорян и Артур Ванецян, депутат от правящей фракции "Гражданский договор" Мария Карапетян, а также ряд сотрудников аппарата парламента.
На время отсутствия Алена Симоняна обязанности спикера парламента будет исполнять заместитель председателя НС Акоп Аршакян.