«Flyone Armenia»-ն դեպի Ստամբուլ չվերթներ կիրականացնի փետրվարի 2-ից. Թուրքիան թույլտվություն է տվել 01/13/2022   10:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Թուրքիայի իշխանությունները «Flyone Armenia» ավիաընկերությանը թույլատրել են Երևան-Ստամբուլ-Երևան ուղղությամբ չվերթներ իրականացնել։ Այս մասին հայտարարել է ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը։
Դեպի Ստամբուլ առաջին չվերթը կիրականացվի փետրվարի 2-ին։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 30-ին Հայաստանի քաղավիացիայի կոմիտեն թույլատրել էր ավիաընկերությանը Երևան-Ստամբուլ-Երևան ուղղությամբ չվերթներ իրականացնել։ Նշենք, որ Flyone Armenia ավիաընկերությունը կապվում է ՔՊ պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի անվան հետ։

Flyone Armenia получила разрешение турецких властей на осуществление рейсов в Стамбул 01/13/2022 10:51 | Лента новостей
Армянская авиакомпания Flyone Armenia получила разрешение властей Турции на осуществление рейсов Ереван - Стамбул - Ереван. Об этом сообщил председатель совета директоров компании Арам Ананян.
Первый рейс в Стамбул запланирован на 2 февраля.
Напомним, 30 декабря Комитет гражданской авиации Армении разрешил авиакомпании выполнять рейсы по маршруту Ереван-Стамбул-Ереван. Отметим, что авиакомпанию Flyone Armenia связывают с депутатом парламента Армении от правящей фракции “Гражданский договор” Хачатуром Сукиасяном.