Մասիսում տղամարդն աշխատանքից տուն վերադառնալով իր տան լոգարանում հայտնաբերել է կնոջ և դստեր դիերը. Հանգամանքները պարզվում են 01/12/2022 13:37 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 279-րդ հոդվածի 3-րդ մասով հարուցված քրեական գործով ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ մոր և դստեր մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
«Մասնավորապես, 2022թ. հունվարի 11-ին՝ ժամը 15:50-ին, ՀՀ ոստիկանության Մասիսի բաժնում ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Մասիս քաղաքի Մասիս կայարան Շիրակի փողոցի շենքերից մեկի բնակարանում գազի արտահոսքից երեխա է մահացել:
Նախնական տվյալներով՝ տղամարդը աշխատանքից տուն վերադառնալով, հիշյալ հասցեում գտնվող իր տան լոգարանում հայտնաբերել է 1975թ. ծնված կնոջ և 1995թ. ծնված դստեր դիերը:

47-летняя женщина и ее дочь найдены мертвыми в Масисе 01/12/2022   14:20  |  Криминальная хроника
В следственном управлении СК Армении по Араратской области ведется расследование для выяснения обстоятельств смерти матери и дочери.
Как сообщает пресс-служба СК РА, расследование проводится в рамках уголовного дела, возбужденного по части 3 статьи 279(выпуск или продажа товаров, выполнение работ или оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности, повлекшие по неосторожности смерть человека) УК РА.
В частности, 11-го января в 15:50 в полицию город Масиса поступил сигнал о том, что в квартире одного из зданий по улице Ширака из-за утечки газа скончался ребенок.
По предварительным данным, мужчина, вернувшись с работы домой, обнаружил в ванной комнате тела жены(1975 г.р.) и дочери 1995( г.р.).
“Произведен осмотр места инцидента, назначена судебно-медицинская экспертиза. Следствие продолжается”, - говорится в сообщении.