Փաշինյանը չի ցանկացել հանդիպել գերիների հարազատներին. Նաիրին ինչ պետք է մեզ ասի 01/11/2022 16:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ վարչապետի օգնականն ասաց, որ մեր վարչապետը չի ուզում մեզ հետ հանդիպի։ Ինչու՞ չի ուզում հանդիպի։ Լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ այս մասին ասաց շիրակցի գերու հարազատներից մեկը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ շիրակցի գերիների հարազատները բողոքի ակցիա են իրականացնում կառավարության շենքի դիմաց։ Նրանցից երեքին այսօր առաջարկել են հանդիպել վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանի հետ, սակայն գերեվարվածների հարազատները հրաժարվել են հանդիպել։
«120 կմ եկել ենք, որ երեք հոգով Նաիրի հե՞տ հանդիպեն։ Նաիրին ի՞նչ պետք է ասի մեզ։ Եթե վարչապետը մեզ ասելու բան չունի, Նաիրին ի՞նչ պետք է ասի»,-ասաց գերեվարվածի հարազատը։
Վերջիններս անժամկետ շարունակում են նստացույցը կառավարության շենքի դիմաց։
Հիշեցնենք՝ 44-օրյա պատերազմից հետո՝ դեկտեմբերի 12-ին Ադրբեջանը հարձակում էր գործել Հին Թաղերի և Խծաբերդի ուղղությամբ, որոնք հայկական կողմի վերահսկողության տակ էին և գերեվարել 62 հայ զինծառայողի, որոնք Շիրակի մարզից էին։ Նշենք, որ մինչ այժմ Հայաստան են վերադարձել շիրակցի գերիներից 29-ը։

Пашинян не захотел встречаться с родственниками пленных 01/11/2022   17:22  |  Лента новостей
Вчера помощник главы правительства Армении заявил, что наш премьер не желает с нами встречаться, заявил в беседе с журналистами один из родственников пленного из Ширака.
“Почему он не хочет встречаться?”- задался вопросом он.
Родственники военнослужащих из Ширака, удерживаемых в азербайджанском плену, проводят акцию протеста у здания правительства Армении. Троим из них сегодня предложили встретиться с помощником премьер-министра Наири Саркисяном, однако родственники отказались от встречи.
“Мы проехали 120 километров, чтобы втроем встретиться с Наири?!Что нам должен сказать Наири. Если премьеру нам нечего сказать, что нам должен сказать Наири?”- заявил родственник пленного.
Участники акции продолжают бессрочный сидячий пикет у здания правительства.
Напомним, после 44-дневной войны, 12 декабря Азербайджан предпринял атаку на села Хин Тагер и Хцаберд Гадрутского района Арцаха, находившиеся под контролем армянской стороны, и захватил в плен 62 армянских военнослужащих, которые из Ширакской области.  Отметим, что до сих пор в Армению из азербайджанского плена были возвращены 29 военнослужащих из Ширака.