ՊՆ-ն հաղորդում է 3 վիրավորի մասին. Թշնամին Գեղարքունիքում կիրառել է հրետանային միջոցներ և ԱԹՍ-ներ 01/11/2022   19:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 11-ին, ժամը 17։30-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները վերսկսել են կրակը հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, օգտագործելով նաև հրետանային միջոցներ և անօդաչու թռչող սարքեր։ Հայկական կողմը դիմել է համարժեք գործողությունների։ Ժամը 18։30-ի դրությամբ փոխհրաձգությունը շարունակվում է։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հայկական կողմի կորուստների մասին տվյալները ճշտվում են։ Այս պահին հայտնի է երեք վիրավորի մասին։ Իրադրության զարգացումների վերաբերյալ պաշտպանության նախարարությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով։

Азербайджан применил артиллерию и БПЛА при обстреле армянских позиций в Гегаркунике: ранены трое армянских военнослужащих 01/11/2022   19:31  |  Лента новостей
Вооруженные силы Азербайджана 11-го января около 17:30 возобновили обстрел армянских позиций, дислоцированных на восточном направлении армяно-азербайджанской границы, применив также артиллерию и беспилотники. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении. Армянская сторона прибегла к соразмерным действиям.
"По состоянию на 18:30 перестрелка продолжается. Данные о потерях с армянской стороны уточняются. На данный момент известно о трех раненых", - говорится в сообщении.