Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի նոր պետին 01/11/2022   11:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի ղեկավար կազմին և կուրսանտներին է ներկայացրել կրթական հաստատության նոր պետ, գնդապետ Արթուր Երոյանին։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ անհնար է գերագնահատել ռազմական կրթության դերը ժամանակակից և մարտունակ բանակի ձևավորման գործում և ընդգծել, որ այդ առումով, հայաստանյան ռազմակրթական հաստատությունները կարևոր առաքելություն ունեն իրականացնելու։ Պաշտպանության նախարարը վստահեցրել է, որ համալսարանի գործունեությունը մշտապես գտնվելու է իր ուշադրության կենտրոնում։
Սուրեն Պապիկյանը նաև շրջել է համալսարանի տարածքում, ծանոթացել կրթական պրոցեսի կազմակերպման առանձնահատկություններին և ուսումնական ծրագրերին, տվել հանձնարարականներ։
12:54 04/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊապիկյանը իրեն, փոխնախարարներին, ԳՇ պետին պարգեվավճար է բաժանել, բայց ՊՆ-ն պետական գաղտնիք է համարում գումարի չափը

Министр обороны Армении представил коллективу нового начальника Военного университета им. Вазгена Саргсяна 01/11/2022   12:02  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян представил преподавательскому составу и курсантам Военного университета имени Вазгена Саргсяна нового начальника учебного заведения – полковника Артура Ерояна. Об этом во вторник сообщает пресс-служба оборонного ведомства РА.
Глава Минобороны Армении отметил, что невозможно переоценить роль военного образования в формировании современной и боеспособной армии. Он подчеркнул, что в этом плане военным учебным заведениям Армении предстоит важная миссия. Министр обороны Армении заверил, что деятельность Военного университета будет в центре его постоянного внимания.
Сурен Папикян также ознакомился с особенностями  организации  образовательного процесса и учебными программами, дал поручения.
12:34 13/09/2021  |  Лента новостейГлава Минобороны Армении отправится в Душанбе на заседание ОДКБ
15:15 09/09/2021  |  Лента новостейГлава Минобороны Армении встретился с родителями и родственниками без вести пропавших военных