Ադրբեջանցիները թիրախավորված կրակել են գյուղացիներից մեկի մեքենայի ուղղությամբ. Կարմիր շուկայի միջադեպից մանրամասներ է ներկայացնում Մետաքսե Հակոբյանը 01/10/2022   15:51
Ադրբեջանցիներն այսօր հերթական անգամ սադրանքի են դիմել Արցախում՝ Կարմիր շուկայի հատվածում:
Արցախի ԱԺ պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը «Փաստինֆո»-ին հայտնեց, որ ադրբեջանցիները կրակել են մեքենայի ուղղությամբ, որն ամբողջովին այրվել է, տուժածներ չկան.
«Գյուղացիներից մեկի մեքենան է եղել, կանգնած է եղել դպրոցի մոտ, մեքենան վառվել է, մեջը մարդ չի եղել։ Մարդկային զոհեր, վիրավորներ, բարեբախտաբար, չունենք»,-մանրամասնեց արցախցի պատգամավորը:
Ըստ նրա՝ թշանմին իր այս քայլերով փորձում է խուճապ առաջացնել արցախցիների շրջանում, որպեսզի հասնի իր նպատակին և հայաթափի ողջ Արցախը.
«Թիրախավորված կրակում են, իրենք այնպես են անում, որ մարդկային զոհեր չլինեն, բայց բնակիչների մոտ վախ ու խուճապ առաջացնեն: Սա հերթական անգամ ապացուցում է իրենց վայրի ցեղ լինելը»,-ասաց Հակոբյանը:
Պատգամավորի հաղորդմամբ՝ ադրբեջանցիները Արցախում կենդանիների գողությամբ են նաև զբաղված.
«Ընտանի կենդանիներ են տանում։  Վերջերս Կարմիր շուկայից մի քանի տասնյակ կենդանիներ տարել էին, մի կերպ մի մասը հետ բերեցին, արդեն լավ գիտեն՝ որ մասերից է հարմար գողանալ: Սա ապացուցում է, որ Արցախը մեզ համար է հայրենիք, իսկ իրենց համար ընդամենը տարածք է, որտեղ թալանով են զբացված ուղղակի»,-ասաց նա:
11:58 29/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԺ «Արդարություն» խմբակցությունը հայտարարություն է տարածել
13:21 27/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄաճկալաշենը բաժանված է 2 մասի՝ Արայիկ Հարությունյանի «սիրելիներ» , որոնց սոցիալական խնդիրները լուծվել են և անտեսվածներ, որոնք բառիս ուղղակի իմաստով զուրկ են ապրելու միջոցներից. ԱՀ ԱԺ պատգամավոր
18:50 23/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանն ու Ալիևն այս հանդիպման ժամանակ պայմանավորվածության կգան,որի արդյունքում որոշ տարածքներ կհանձնվեն Ադրբեջանին. Մետաքսե Հակոբյան

Азербайджанцы вели прицельный огонь по машине одного из жителей Кармир Шука: депутат парламента Арцаха рассказала подробности 01/10/2022   16:15  |  Лента новостей
Азербайджанцы сегодня вновь прибегли к провокации на участке села Кармир Шука.
Депутат парламента Арцаха Метаксе Акопян в беседе с “ФактИнфо” сообщила, что азербайджанцы открыли огонь по автомобилю, который сгорел дотла. Пострадавших, к счастью, нет.
“Машина принадлежала одному из жителей села. Она была припаркована возле школы. Автомобиль сгорел, в салоне никого не было. К счастью, жертв и раненых нет”, - рассказала депутат НС Арцаха.
По ее словам, враг тем самым пытается посеять панику среди арцахцев, чтобы добиться своей цели, направленной на деарменизацию Арцаха.
“Они ведут прицельную стрельбу. Они делают так, чтоб жертв не было, но при этом  возникла паника среди жителей. Это в очередной раз свидетельствует о том, что они - варвары”, - сказала Акопян.
Она также рассказала, что азербайджанцы в Арцахе занимаются кражей животных.
“Похищают домашних животных. Недавно они угнали нсколько десятков голов из села Кармик Шука. Кое-как вернули часть из них. Они уже хорошо знают, откуда удобнее красть. Это является доказательством того, что Арцах является родиной для нас, а для них – это всего лишь территория, где они просто заняты грабежом”, - заявила депутат.