Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է նաև Ասկերանի շրջանում 01/10/2022   19:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ժամը 17:00-ին ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Նախիջեվանիկ գյուղի տարածքում գտնվող նռան այգում 4 քաղաքացիական անձ տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ ադրբեջանի զինված ուժերը հրաձգային տարբեր տեսակի զինատեսակներից շուրջ 15 րոպե տևողությամբ ինտենսիվ կրակ են բացել նրանց ուղղությամբ և չեն թողնում դուրս գան այգուց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից։
Կրակը դադարել է ռուս խաղաղապահների միջնորդությամբ, իսկ Արցախի քաղաքացիները տարհանվել են անվնաս։
Մասնակի վնասվել է գյուղատնտեսական տեխնիկան։
Հիշեցնենք, որ այսօր` հունվարի 10-ին, Ադրբեջանը կրակ էր բացել նաև Կարմիր շուկա համայնքի ուղղությամբ, մանկապարտեզի մոտ այրվել է ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենա։
13:17 09/01/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱսկերանի Այգեստանի հարակից տարածքում կիրականացվեն ռազմամթերքի վնասազերծման աշխատանքներ. Արցախի ԱԻՊԾ
20:20 05/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՍկսվել են թուրքմենական գազի մատակարարումներն Ադրբեջան՝ Իրանի տարածքով
15:10 30/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍկսվել է պատերազմի 2-րդ ռաունդը. Ադրբեջանը ձեռք է բերել աերոբալիստիկ հրթիռներ, իսկ Հայաստանը՝ 200 հազար դոլարանոց մեքենա՝ ԱԺ նախագահի համար. Վան Համբարձումյան (տեսանյութ)

Баку второй раз за день нарушил режим прекращения огня: азербайджанские ВС обстреляли сельчан в Аскеранском районе 01/10/2022   20:04  |  Лента новостей
Азербайджан накануне нарушил режим прекращения огня и в Аскеранском районе Арцаха. Об этом сообщает полиция МВД Республики Арцах.
“В 17:00 в аскеранский районный отдел полиции поступило сообщение о том, что при проведении сельскохозяйственных работ в гранатовом саду на территории села Нахиджеваник азербайджанские вооруженные силы в течение примерно 15 минут вели интенсивный огонь по четырем гражданским лицам, проводившим  сельскохозяйственные работы на тракторе и не давали им возможности покинуть сад", - говорится в сообщении, опубликованном в понедельник на странице ведомства в Facebook.
Сообщается, что обстрел был прекращен при посредничестве российских миротворцев.  Граждане Арцаха эвакуированы. Частично повреждена сельскохозяйственная техника.
Напомним, 10 января азербайджанские ВС обстреляли село Кармир Шука, загорелся автомобиль, припаркованный у детсада