Թուրքական Pegasus ընկերությունը դիմել է ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեին Երևան-Ստամբուլ չվերթ իրականացնելու հայտով 01/04/2022 13:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Թուրքական Pegasus ընկերությունը դիմել է Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեին Երևան-Ստամբուլ չվերթ իրականացնելու հայտով։
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի մամուլի քարտուղար Սոնա Հարությունյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ Pegasus ընկերությունը դիմել է փետրվարից սկսած շաբաթական երկու չվերթ իրականացնելու հայտով:
Նրա փոխանցմամբ՝ հայտը ներկայումս ուսումնասիրվում է Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի կողմից և ողջամիտ ժամկետներում կհրապարակվի որոշումը:

Турецкая авиакомпания “Pegasus” подала в КГА Армении заявку на выполнение рейсов Стамбул-Ереван 01/04/2022   13:23  |  Лента новостей
Турецкая авиакомпания “Pegasus” подала в Комитет гражданской авиации Армении заявку на выполнение рейсов Стамбул-Ереван.
Как сообщила в беседе с “ФактИнфо” пресс-секретарь министерства территориального управления и инфраструктур Сона Арутюнян, авиакомпания “Pegasus” подала заявку на осуществление с февраля двух рейсов в неделю.
По ее словам, заявку в настоящее время изучает Комитет гражданской авиации, решение огласят в разумные сроки.