Ասկերանում մոլորված արցախցին վերադարձվել է 12/29/2021   17:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր առավոտյան Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Այգեստան համայնքի բնակիչ 1971թ. ծնված Արմեն Վերդյանը, մոլորվելու հետևանքով, հայտնվել էր ադրբեջանական զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում և վերջիններիս կողմից վերցվել արգելանքի։Այս մասին հայտնում է Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյան:
Արցախի անվտանգության մարմինների և ռուս խաղաղապահների կողմից վարված բանակցությունների արդյունքում քաղաքացիական անձն այս պահին վերադարձվել է, գտնվում է ռուս խաղաղապահների մոտ, շուտով կփոխանցվի հայկական կողմին։
16:02 29/12/2021  |  ՄեկնաբանությունՔԿ-ն պահանջում է երկարացնել գերությունից վերադարձած Ռոբերտ Նալբանդյանի կալանքը.նա ունի երեք անչափահաս երեխա, գերության մեջ կողոսկրերի կոտրվածք է ստացել
12:49 20/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնթույլատրելի է հրապարակային դաշտում խոսել գերիների նկատամամբ քրեական հետապնդումների մասին. իրավապաշտպան
12:36 20/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանում պահվող գերիների հաստատված թիվը 50 է, ոչ հաստատված՝ ևս 80. իրավապաշտպան

В Степанакерте сообщили о возвращении заблудившегося жителя Арцаха 12/29/2021   17:28  |  Лента новостей
Житель Арцаха Армен Вердян, который заблудился и был пленен азербайджанскими ВС, в результате переговоров, проведенных  органами безопасности Арцаха и российскими миротворцами, возвращен. Об этом сообщил Защитник прав человека(омбудсмен) Республики Арцах Гегам Степанян.
“Он находится у российских миротворцев и вскоре будет передан армянской стороне”, - написал Степанян на своей странице в Facebook.
Ранее сообщалось, что сегодня утром житель села Айгестан Аскеранского района Армен Вердян(1971 г.р.), заблудившись, оказался на территории, находящейся под контролем ВС Азербайджана, и был ими задержан.