ՔԿ-ն պահանջում է երկարացնել գերությունից վերադարձած Ռոբերտ Նալբանդյանի կալանքը.նա ունի երեք անչափահաս երեխա, գերության մեջ կողոսկրերի կոտրվածք է ստացել 12/29/2021 16:02 | Մեկնաբանություն
«Իրավական ուղու» փաստաբանական թիմը՝ Սիրանուշ Սահակյանը, Ռուբեն Մելիքյանը եւ Դավիթ Ավագյանը, pro bono հիմունքներով ստանձնել է ադրբեջանական գերությունից անմիջապես հետո կալանավորված երկու հայ զինծառայողների պաշտպանությունը: Այս մասին հայտնում է «Իրավական ուղի» ՀԿ-ն։
«Տեղեկացնում ենք, որ այսօր՝ ժամը 16.00-ին, Երևանի դատարանի «Աջափնյակ-1» նստավայրում կայանալու է նրանցից մեկի՝ պայմանագրային զինծառայող Ռոբերտ Նալբանդյանի կալանքի երկարացման միջնորդության քննությունը: Նա մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 3-րդ մասով նախատեսված արարքի համար։
Նշենք նաեւ, որ Ռոբերտ Նալբանդյանն ունի երեք անչափահաս երեխա, իսկ ադրբեջանական գերության ընթացքում ծեծի հետեւանքով ստացել է կողոսկրերի կոտրվածք»,- նշված է հաղորդագրությունում:

ОО “Правовой путь” взяла на себя защиту армянских военнослужащих, арестованных по возвращении из азербайджанского плена 12/29/2021   16:47  |  Комментарий
Команда адвокатов общественной организации “Правовой путь”  – Сирануш Саакян, Рубен Меликян и Давид Авагян – на принципах pro bono взяли на себя защиту двух армянских военнослужащих, арестованных сразу же по возвращении из азербайджанского плена.
Организация сообщила, что сегодня в 16:00 в резиденции “Ачапняк-1” ереванского суда состоится рассмотрение ходатайства о продлении срока ареста одного из них -  военнослужащего-контрактника Роберта Налбандяна. Он обвиняется в деянии, предусмотренном частью 3 статьи 365 Уголовного кодекса РА.
В сообщении также отмечается, что Роберт Налбандян воспитывает трех несовершеннолетних детей. “У Налбандяна перелом ребер, который он получил в результате избиения в азербайджанском плену”, – говорится в сообщении, распространенном ОО “Правовой путь”.