Վարդան Ղուկասյանի դստեր փեսացուի սպանությունից 9 տարի անց սպանվել է վերջինիս մայրը 12/28/2021 16:04 | Քրեական խրոնիկոն
Գյումրիում սպանություն է տեղի ունեցել։ ՀՀ ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին, որ 13։50-ին շտապօգնությունից ահազանգ է ստացվել, որ Բագրատունյաց օղակում գտնվող խանութներից մեկի մոտ մահացած մարդ կա, կին է։
Այս պահին դեպքի վայրում օպերատիվ-քննչական խումբն աշխատանքներ է իրականացնում, քննություն է կատարվում, դեպքի հանգամանքները պարզվում են։
Նշենք, որ սպանվածը 63-ամյա Անահիտ Իսկանդարյանն է։ Վերջինս Գյումրու նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի դստեր փեսացուի՝ 2012թ ապրիլի 12-ին սպանված Կարեն Եսայանի մայրն է։

Мать убитого 9 лет жениха дочери Вардана Гукасяна найдена мертвой в центре Гюмри 12/28/2021 16:34 | Криминальная хроника
Убийство совершено сегодня в Гюмри. Как сообщили “ФактИнфо” в пресс-службе полиции Армении, в 13:50 из станции скорой помощи поступило сообщение о том, что у одного из магазинов в центре города обнаружено тело женщины.
В данный момент на месте происшествия работает оперативно-следственная группа. Обстоятельства случившегося устанавливаются.
Отметим, что убитая – 63-летняя Анаит Искандарян. Искандарян - мать убитого 12 апреля 2012 года Карена Есаяна, который был женихом дочери бывшего мэра Гюмри Вардана Гукасяна.