Վստահ եմ, որ գոնե տեսանելի ապագայում բոլոր գերիները կվերադարձվեն.Արմեն Խաչատրյան 12/28/2021   14:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գերիները տեսանելի ապագայում հաստատ կվերադարձվեն: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը:
«Գերիների մեծ մասին Ադրբեջանը չի վերադարձնում, բայց ռուսական կողմի միջնորդությամբ տասնյակ գերիներ են արդեն վերադարձվել:
Վստահ եմ, որ գոնե տեսանելի ապագայում բոլոր գերիները հաստատ կվերադարձվեն: Դա կլինի Ալիևի ցանկությամբ, թե՝ ոչ, նաև միջազգային հանրության ճնշման ներքո գերիները մոտ ապագայում կվերադարձվեն»,-ասաց Արմեն Խաչատրյանը:
12:49 20/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնթույլատրելի է հրապարակային դաշտում խոսել գերիների նկատամամբ քրեական հետապնդումների մասին. իրավապաշտպան
12:36 20/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանում պահվող գերիների հաստատված թիվը 50 է, ոչ հաստատված՝ ևս 80. իրավապաշտպան
11:48 20/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳերիների նոր խմբի վերադարձ է ակնկալվում մինչև դեկտեմբերի 25-ը. Նոյեմբերի 16-ին գերեվարվածի կին

Депутат парламента Армении: уверен, что все пленные хотя бы в обозримом будущем обязательно будут возвращены 12/28/2021   14:30  |  Лента новостей
Пленные в обозримом будущем обязательно будут возвращены, заявил депутат парламента Армении от фракции “Гражданский договор” Армен Хачатрян в беседе с журналистами во вторник.
“Азербайджан не возвращает большинство пленных, но при посредничестве российской  стороны уже вернулись десятки пленных. Уверен, что хотя бы в обозримом будущем все пленные обязательно будут возвращены. Это будет по желанию Алиева или нет, или под давлением международного сообщества пленные в ближайшем будущем будут возвращены”, - сказал Армен Хачатрян.