Արցախին առնչվող գործողություններն ու քննարկումները պետք է ունենան հստակ ու ազգային շահերի հիման վրա ձևավորված նպատակներ, սա վերաբերում է բոլորին՝ ինձնից սկսած. Բեգլարյան 12/27/2021 17:29 | Մեկնաբանություն
Որևէ մեկը կասկած ունի՞, որ արցախահայությունը շարունակում և շարունակելու է իր պայքարը հանուն Արցախի հայկական ապագայի, անկախության միջազգային ճանաչման և, վերջիվերջո, Մայր Հայաստանի հետ միացման: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը.
«Յուրաքանչյուր հայի համար արցախահայության կամքն ու ձգտումները պետք է լինեն անձեռնմխելի և հիմք Հայրենիքին աջակցելու մղումներում ու ջանքերում: Արցախին առնչվող գործողություններն ու քննարկումները պետք է ունենան հստակ ու ազգային շահերի հիման վրա ձևավորված նպատակներ, սկզբունքներ ու կարմիր գծեր՝ վեր ցանկացած տիպի նեղ ու կարճաժամկետ շահերից, այդ թվում՝ ներքաղաքական: Եվ սա վերաբերում է թե՛ արցախյան, թե՛ հայաստանյան և թե՛ սփյուռքյան քաղաքական ուժերին ու գործիչներին՝ ինձնից սկսած:
ՅՈՒՐԱՔԱՆՉՅՈՒՐ ՀԱՅ, ՈՎ ԿԱՐԾՈՒՄ Է, ՈՐ ԱՐՑԱԽԸ ՊԵՏՔ Է ՄՆԱ ՀԱՅԿԱԿԱՆ, ՈՒՆԻ ԱՆԵԼԻՔ, ԵՎ ԴԱ ԱՌԱՋԻՆ ՀԵՐԹԻՆ ՉՎՆԱՍԵԼՆ Է, ՀԵՏՈ՝ ԱՋԱԿՑԵԼԸ»:

Связанные с Арцахом действия и дискуссии должны иметь четкие и сформированные на национальных интересах цели - Бегларян 12/27/2021   17:54  |  Комментарий
Кто-нибудь сомневается в том, что армяне Арцаха продолжают и продолжат свою борьбу во имя армянского будущего Арцаха, международного признания независимости и, наконец, объединения с матерью Арменией? Об этом на своей странице в Facebook пишет государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян.
Он отметил, что воля и чаяния арцахских армян для каждого армянина должны быть неприкосновенны и основой в их стремлениях и усилиях по оказанию поддержки Родине.
"Действия и дискуссии, связанные с Арцахом, должны иметь четкие и сформированные на национальных интересах цели, принципы и красные линии, должны быть выше каких-либо узких и краткосрочных интересов, в том числе внутриполитических. И это относится к политическим силам и деятелям как Арцаха, так и Армении и диаспоры, начиная с меня. Каждому армянину, который считает, что Арцах должен остаться армянским, есть, что делать, в первую очередь - не навредить, а затем – поддержать", - написал Бегларян.
13:59 05/11/2021  |  КомментарийГосминистр Арцаха в Вашингтоне встретился с Шантом, который потерял зрение на войне
10:39 03/11/2021  |  Лента новостейПашинян встретился с президентом Арцаха
17:38 09/07/2021  |  Лента новостейГлавный вопрос нашей повестки – уточнение статуса Арцаха: Пашинян встретился с Арутюняном