Փարաքարում իրավիճակը կրկին լարված է.ոստիկանական մեծ ուժեր են կենտրոնացվել 12/23/2021   10:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փարաքար համայնքում «Ապրելու երկիր» կուսակցության թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանի աջակիցները կրկին բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ դեկտեմբերի 5-ի ՏԻՄ ընտրության արդյունքների հետ կապված:
Այսպիսով՝ Փարաքար խոշորացված համայնքում միանգամից երկու թեկնածու՝ «Դավիթ Մինասյան» դաշինքի համայնքապետի թեկնածու Դավիթ Մինասյանը և «Ապրելու երկիր» կուսակցության թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյան հայտարարել են, որ ընտրվել են համայնքի ղեկավար:
Այսօր նախատեսված է երկու նոր համայնքապետերի երդմնակալության արարողությունը:
Այս պահին համայնքապետարանի դիմաց են հավաքվել «Ապրելու երկիր» կուսակցության թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանի աջակիցները և պահանջում են, որ վերջինս դառնա Փարաքարի համայնքապետ: Փարաքար համայնքում այս պահին մեծ թվով ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացվել:
Հիշեցնենք, որ ՏԻՄ ընտրության արդյունքներով առաջատարը «Ապրելու երկիր» կուսակցությունն էր, որը ստացել էր ձայների 48.94%-ը, «Դավիթ Մինասյան» դաշինքը ստացել էր 23.51%, իսկ ՔՊ-ն 27.54%-ը և որևէ կուսակցություն մեծամասնություն չէր կազմել:

В Паракаре снова неспокойно; к месту акции протеста стянуты силы Полиции 12/23/2021   10:51  |  Лента новостей
В общине Паракар сторонники кандидата от партии “Страна для жизни” Володи Григоряна вновь проводят акцию протеста из-за итогов выборов в органы местного самоуправления, прошедших 5 декабря.
Так, в укрупненной общине Паракар сразу двое кандидатов – Давид Минасян от блока “Давид Минасян” и Володя Григорян от партии “Страна для жизни” объявили о своем избрании главой общины.
На сегодня запланирована церемония принесения двумя новыми главами присяги.
В эти минуты у здания администрации общины собрались сторонники кандидата от партии “Страна для жизни” Володи Григоряна. Они требуют, чтобы  главой общины стал Григорян. К месту акции стянуты крупные силы Полиции.
Напомним, по итогам голосования на выборах в ОМС лидирует партия “Страна для жизни”, которая набрала 48.94%. Блок “Давид Минасян” заручился поддержкой 23.51% избирателей, а “Гражданский договор” получил 27.54%. Ни одна из партий не сформировала большинства.