Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու Վալերի Պեկրեսը նախօրեին մեկնել է Արցախ 12/23/2021   16:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու Վալերի Պեկրեսը նախօրեին մեկնել է Արցախ։ Այս մասին թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրել է «France TV»-ի մեկնաբան Ժուլիեն Նենին։
«Վալերի Պեկրեսեն այսօր այցելել է Լեռնային Ղարաբաղ։ Նա այնտեղ հանդիպել է տեղի քաղաքական գործիչներին: Ճանապարհորդությունը, անվտանգության նկատառումներից ելնելով, չի կարողացել լուսաբանել Հայաստանում ներկա ֆրանսիական լրատվամիջոցների մեծ մասը, այդ թվում՝ France TV-ն»,- նշել է նա։
11:44 23/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն դիմել է Google-ին. Բաքուն պահանջում է հեռացնել Արցախի բնակավայրերի հայերեն անվանումները
20:07 21/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինը եւ մակարոնը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի իրադրությունը
14:38 18/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳնահատում ենք Ռումինիայի հավասարակշռված մոտեցումը ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցում. Ռումինիայում ՀՀ դեսպան
12:57 17/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում բջջային կապի խափանումներ են. թշնամին խլացնում է հաճախականությունները
21:31 15/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության ղեկավար կազմի և Հայաստանի հանրապետական կուսակցության Գործադիր մարմնի պատվիրակության հանդիպում

Кандидат в президенты Франции Валери Пекресс посетила Арцах 12/23/2021   16:10  |  Лента новостей
Кандидат в президенты Франции от партии “Республиканцы”, глава центрального региона Иль-де-Франс Валери Пекресс накануне отправилась в Республику Арцах.
“Валери Пекресс отправилась с визитом в Нагорный Карабах. Она встретилась с местными политическими деятелями. По соображениям безопасности поездки не смогли освещать большинство французских СМИ в Армении, включая France TV”, – написал в Twitter обозреватель France TV Жюльен Нени.
00:21 21/09/2019  |  Лента новостейГадрутский район Арцаха и департамент Изер Франции подписали Декларацию о дружбе
09:41 12/09/2019  |  Лента новостейБако Саакян назвал дальнейшее развитие взаимодействия с Францией одним из важных направлений внешней политики Арцаха
12:20 17/06/2019  |  Лента новостейМэр французского Арнувиля обжалует решение об отмене декларации о дружбе с арцахским городом Шехер