ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին 12/22/2021   17:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ  Զասին։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հանդիպման ընթացքում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը շնորհավորել է Սուրեն Պապիկյանին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ-ում ՀՀ նախագահության ընթացքում կազմակերպության գործունեության գերակա ուղղությունները: Սուրեն Պապիկյանը շեշտել է, որ հայկական կողմի առաջնահերթություններից են լինելու ՀԱՊԿ գործունեության արդյունավետության բարձրացումն ու կատարելագործումը, ինչպես նաև ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացման խնդիրները:
Կողմերն ընդգծել են 2022 թվականի կարևորությունը Հավաքական անվտանգության մասին Պայմանագրի հոբելյանական 30-ամյակի և Հավաքական անվտանգության մասին Պայմանագրի կազմակերպության 20-ամյակի առումով և հաստատել, որ գալիք տարում պլանավորված միջոցառումներն իրականացվելու են առավել արդյունավետ՝ ի նպաստ ՀԱՊԿ անդամ երկրների փոխգործակցության բարձրացման և Կազմակերպության միջազգային դերակատարության ընդլայման:
17:46 08/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈ՞ր դեպքում Սյունիքն ավելի պաշտպանված կլիներ. հստակ պատասխան եմ ակնկալում պաշտպանության պարկեշտ նախարարից.Աղվան Վարդանյանը՝ Պապիկյանին
14:53 27/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկրի քաղաքական ղեկավարությունը վճռական է. Սուրեն Պապիկյանը խորհրդակցություն է անցկացրել ՊՆ-ում

Министр обороны Армении провел переговоры с генсеком ОДКБ 12/22/2021   17:47  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян 22 декабря принял прибывшего с рабочим визитом в республику генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности(ОДКБ) Станислава Зася. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
В ходе встречи генсек ОДКБ поздравил Сурена Папикяна с назначением на пост главы оборонного ведомства.
Собеседники обсудили приоритетные направления деятельности организации в период председательства Армении в ОДКБ. Сурен Папикян подчеркнул, что приоритетами армянской стороны будут повышение эффективности деятельности ОДКБ и совершенствование, а также вопросы дальнейшего развития военной составляющей ОДКБ.
Стороны подчеркнули важность 2022 года в контексте 30-летия Договора о коллективной безопасности, 20-летия Организации Договора о коллективной безопасности, а также подтвердили, что планируемые в следующем году меры будут более эффективными в повышении уровня сотрудничества между государствами-членами ОДКБ и расширении международной роли организации.
15:50 22/12/2021  |  Лента новостейСекретарь Совбеза Армении встретился с генсеком ОДКБ
09:15 07/12/2021  |  Лента новостейВ ОДКБ обсудят вызовы и угрозы военной безопасности в Кавказском регионе
18:01 02/12/2021  |  Лента новостейГлава МИД Армении заявил о необходимости совершенствования инструментария ОДКБ
11:05 15/11/2021  |  Лента новостейОДКБ проведет на этой неделе учения сил спецназа
12:02 20/10/2021  |  Лента новостейОчередное заседание комиссии ПА ОДКБ по международному сотрудничеству пройдет в Ереване
18:01 18/10/2021  |  Лента новостейВоеннослужащие ВС Армении участвуют в учениях ОДКБ в Таджикистане