Արարատ Միրզոյանը Սերգեյ Լավրովի հետ քննարկել է սահմանի դելիմիտացիայի և դեմարկացիայի հարցերով մեխանիզմների ձևավորումը 12/22/2021   17:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։ Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ-ից։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել է նոյեմբերի 26-ին Սոչիի եռակողմ հայտարարությունով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։
Կարևորվել է իրավիճակի դեէսկալացիային ու հայ֊ադրբեջանական սահմանին կայունության և անվտանգության մակարդակը բարձրացնելուն ուղղված քայլերի ձեռնարկումն ու սահմանի դելիմիտացիայի և դեմարկացիայի հարցերով մեխանիզմների ձևավորումը։

Мирзоян переговорил по телефону с Лавровым 12/22/2021   18:02  |  Лента новостей
22 декабря состоялся телефонный разговор министра иностранных дел РА Арарата Мирзояна с главой МИД России Сергеем Лавровым.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе телефонного разговора был обсужден широкий круг вопросов, связанных с реализацией договоренностей, достигнутых трехсторонним заявлением в Сочи от 26 ноября.
Была подчеркнута важность шагов по деэскалации ситуации и повышению уровня стабильности и безопасности на армяно-азербайджанской границе, а также по созданию механизмов делимитации и демаркации границы.
15:44 31/08/2021  |  Лента новостейГлава МИД Армении на встрече с Лавровым заявил о невыполнении Баку пунктов трехстороннего заявления
15:33 31/08/2021  |  Лента новостейМирзоян – Лаврову: Ереван готов углублять сотрудничество с Москвой