ԱԺ հանձնաժողովում քննարկվում է ՄԻՊ–ի պաշտոնում Քրիստինե Գրիգորյանի թեկնածությունն առաջադրելու հարցը 12/17/2021   10:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության մշտական հանձնաժողովը քննարկում է Արդարադատության նախարարի տեղակալ Քրիստինե Գրիգորյանին՝ Մարդու իրավունքների պաշտոնում առաջադրելու հարցը:
Նշենք, որ Քրիստինե Գրիգորյանի թեկնածությունն այդ պաշտոնին առաջադրել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը:
Հանձնաժողովի նիստում Քրիստինե Գրիգորյանին ներկայացրեց ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանը:
Վարդանյանի խոսքով՝Քրիստինե Գրիգորյանը մշտապես ակտիվ է եղել մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցում.
«Քրիստինե Գրիգորյանը օժտված է այն հատկանիշներով, որոնք բավարար են նրա թեկնածությունն այս պաշտոնին ներկայացնելու համար»,-ասաց Վարդանյանը:

Парламентская комиссия обсуждает выдвижение кандидатуры Кристине Григорян на пост омбудсмена Армении 12/17/2021   11:01  |  Лента новостей
Постоянная комиссия НС Армении по защите прав человека рассматривает вопрос о выдвижении кандидатуры заместителя министра юстиции РА Кристине Григорян на пост Защитника прав человека(омбудсмена) РА.
Отметим, что кандидатуру Григорян на эту должность предложила фракция “Гражданский договор”.
На заседании парламентской комиссии Кристине Григорян представил депутат от фракции ГД Владимир Варданян.
По словам Варданяна, Кристине Григорян всегда была активна в сфере защиты прав человека.
"Кристине Григорян наделена качествами, которых достаточно для выдвижения ее кандидатуры на этот пост", - сказал Варданян.
12:04 08/12/2021  |  Лента новостейОмбудсмен Армении в Париже рассказал о продолжающейся геноцидальной политике Азербайджана
11:59 08/11/2021  |  Лента новостейОмбудсмен Армении помог проживавшему в машине гражданину устроиться в приют