Մամիկոն Ասլանյանին գերի են վերցրել, նա պատանդ է. Քոքոբելյան 12/16/2021 14:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Ես չեմ համարում, որ Մամիկոն Ասլանյանին ձերբակալել են, համարում եմ, որ Մամիկոն Ասլանյանին գերի են վերցրել։ Նա պատանդ է այս շենքում։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախկին պատգամավոր Խաչատուր Քոքոբելյանը։
«Ակնհայտ է, որ իրավական որևէ բան չկա։ Ողջ ընտրարշավի ընթացքում Վանաձորում Մամիկոն Ասլանյանի թիմի կողմից քաղաքակիրթ քաղաքակիրթ և հավուր պատշաճ մակարդակով ներկայացվեց իրենց ծրագրերը, անցկացվեց ընտրարշավ, ինչի ընթացքում որևէ արտառոց խնդիր չի եղել։ Ի հակառակ Ասլանյանի թիմի՝ իշխանությունը որևէ ջանք չխնայեց իր ամբողջ արսենալն օգտագործելու համար, ոչ ոք չի մոռանում, որ ընտրության օրը անձրի տակ՝ ցեխի վրա ասֆալտ էին անում, դա ռեսուրսի վատնում է կոչվում »,- նշեց Քոքոբելյանը՝ հավելելով, որ Մամիկոն Ասլանյանը պատանդ է վերցվել, բայց դա որևէ կերպ չի ազդելու վանաձորցու քվեի իրացման վրա։
Նրա խոսքով՝ հնարավոր չէ մեծամասնության համակրանքին արժանացած թեկնածուին պատանդ վերցնելով՝ մեծամասնության վերաբերմունքը փոխել։
«Սա շատ քստմնելի, ճղճիմ քայլեր եմ որակում։ Սա միայն քաղաքական խնդիր է, որևէ իմաստ չունի ապացուցելու, որ սա իրավական է»,- նշեց նա։

Мамикона Асланяна взяли в плен, он заложник - Кокобелян 12/16/2021   14:38  |  Лента новостей
Бывший депутат парламента Армении Хачатур Кокобелян считает, что Мамикона Асланяна не задержали, а взяли в плен. “Он заложник в этом здании”, - сказал Кокобелян в беседе с журналистами.
“Очевидно, что ничего правового нет. За все время агиткампании в Ванадзоре команда Мамикона Асланяна на должном уровне представила свою программу, провела агитацию, и ничего из ряда вон выходящего за этот период не произошло. В отличие от команды Асланяна, власти не пожалели усилий для задействования всего имеющегося у них арсенала. Никто не забывает о том, что в день выборов стелили асфальт под дождем. Это называется растрата ресурсов”, - отметил Кокобелян.
Он добавил, что Мамикона Асланяна удерживают в заложниках, но  это не сможет повлиять волеизъявление ванадзорцев.
По его словам, невозможно изменить отношение большинства, взяв в заложники кандидата, снискавшего симпатию большинства.
“Я расцениваю это как вопиющие и малодушные шаги. Здесь только политическая подоплека. Нет смысла доказывать, что речь идет о правовом процессе”, - указал он.