Ազատությու՛ն Առուշ Առուշանյանին և ապօրինի ձերբակալված մեր մյուս գործընկերներին.Մխիթար Զաքարյանը ստանձնեց պատգամավորական լիազորությունները 12/16/2021 12:52 | ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» դաշինքի անդամ, Մեղրիի նախկին համայնքապետ Մխիթար Զաքարյանն ԱԺ այսօրվա նիստում երդմամբ ստանձնեց պատգամավորական լիազորությունները.
«Հանուն համազգային նպատակների իրականացման, հայրենիքի բարգավաճման ու հզորացման՝ երդվում եմ բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի առջև ունեցած պարտավորություններս, պահպանել Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունն ու օրենքները, նպաստել ՀՀ ինքնիշխանության ու շահերի պահպանմանը»,-ասաց Մխիթար Զաքարյանը և կոչ արեց ազատ արձակել կալանավորված Սյունիքի համայնքապետերին.
«Ազատությու՛ն Առուշ Առուշանյանին, Մանվել Փարամազյանին և ապօրինի ձերբակալված մեր մյուս գործընկերներին»:

“Свободу Арушаняну и Парамазяну”: Мхитар Закарян принес присягу депутата и выступил с призывом 12/16/2021 13:04 | Лента новостей
Член блока “Армения”, бывший мэр города Мегри Мхитар Закарян с трибуны НС принес присягу в качестве депутата парламента Армении.
“Во имя осуществления общенациональных целей, укрепления и процветания Отечества клянусь добросовестно выполнять свои обязательства перед народом, соблюдать Конституцию и законы Республики Армения, способствовать защите суверенитета и интересов Республики Армения, делать все для сохранения гражданского согласия, национальных и общечеловеческих ценностей”, - зачитал клятву Закарян и призвал освободить арестованных глав общин Сюника.
"Свободу Арушу Арушаняну, Манвелу Парамазяну и другим незаконно задержанным нашим коллегам”,- сказал он.