ՔՊ-ն բոյկոտեց ընդդիմության հրավիրած արտահերթ նիստը 12/15/2021 11:59 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն այսօր բոյկոտեց ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնած արտահերթ նիստը՝ չներկայանալով նիստերի դահլիճ։
Նշենք, որ «Հայաստան» խմբակցությունն այսօր արտահերթ նիստ էր հրավիրել։ Օրակարգում «Սահմանագծման և սահմանազատման հիմնախնդիրների մասին» նախագիծն էր, որը հեղինակել է խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը։
Նիստը նախատեսված էր ժամը 12։00-ին։ Իշխանական մեծամասնության պատգամավորները չներկայացան նիստին, ինչի պատճառով քվորում չապահովվեց և արտահերթ նիստը տապալվեց։
«Հայաստան» խմբակցությունը ժամը 12։15-ին ճեպազրույց կտա՝ պարզաբանելու, թե ինչու իշխանական պատգամավորները բոյկոտեցին նիստը։

Участники движения "Сопротивление" оставили закованную в цепи Конституцию у здания КС(ВИДЕО)
Правящая фракция Армении бойкотировала инициированное оппозицией внеочередное заседание 12/15/2021 12:14 | Лента новостей
Парламентская фракция “Гражданский договор” сегодня бойкотировала внеочередное заседание НС, инициированное оппозиционной фракцией “Армения”.
Отметим, что фракция “Армения” сегодня созвала внеочередное заседание, на повестке дня которого был проект о проблемах делимитации и демаркации. Автором проекта является глава фракции Сейран Оганян.
Заседание НС было намечено на 12:00, однако обеспечить кворум не удалось из-за неявки депутаты от правящей силы на заседание. Внеочередное заседнаие сорвалось.
Фракция “Армения” на брифинге, запланированном на 12:15, пояснит, почему депутат от власти бойкотировали заседание.