Հունվարի 2-ին և 7-ին զոհվածների հարազատների համար դեպի Եռաբլուր գործելու են անվճար ավտոբուսներ 12/15/2021 14:30 | Մեկնաբանություն
Հաշվի առնելով առաջիկա մեռելոցը և ժողովրդի մոտ ընդունված սովորույթը՝ ԱՀ կառավարությունն է ապահովելու զոհվածների հարազատների համար, որպեսզի հունվարի 7-ին և/կամ 2-ին կարողանան Արցախից այցելեն Եռաբլուր ու վերադառնան:Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել ԱՀ պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը։
«Բոլոր ցանկացողները պետք է մինչև դեկտեմբերի 29-ը զանգահարեն ԱՀ նախագահի աշխատակազմի թեժ գծին (119, 047119119)՝ նախօրոք գրանցվելու համար»,- նշված է գրառման մեջ:

Бесплатные рейсы из Степанакерта в Ереван будут организованы 2 и 7 января для родственников погибших 12/15/2021   15:37  |  Комментарий
Правительство Арцаха обеспечит бесплатными автобусами родственников погибших, чтобы они могли 2 и/или 7 января посетить воинский пантеон "Ераблур" в Ереване и вернуться домой. Об этом госминистр Республики Арцах Артак Бегларян сообщил в среду в Facebook.
“Все желающие должны до 29 декабря позвонить на "горячую линию" аппарата президента Республики Арцах (119, 047119119), чтобы заранее зарегистрироваться”, - написал Бегларян.