Արթուր Ղազինյանի հետ կապված ճգնաժամը «Հայաստան» խմբակցությունը լուծեց.Անդրանիկ Քոչարյան 12/14/2021 11:47 | ԼՐԱՀՈՍ
Կանոնակարգ օրենքը իշխող խմբակցությանը պաշտպանության հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում թեկնածու առաջադրելու իրավասությունը է տալիս, բայց մենք թեկնածու չառաջադրեցինք: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը և նշեց՝ ակնկալում է, որ «Հայաստան» խմբակցությունը իշխող խմբակցության հետ կոնսենսուս կգտնի և այս խնդիրը կլուծվի.
«Իսկ եթե չգտնեն լուծում, մենք կշարժվենք օրենքով և թեկնածու կառաջադրենք»,-ասաց Քոչարյանը՝ արձանագրելով, որ, Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը կրկին չառաջադրելով, «Հայաստան» խմբակցությունը լուծեց ճգնաժամը.
«Ես ինքս էլ թեկնածուի հետ կապված կոնսուլտացիաներ անում եմ ընդդիմությունը ներկայացնող քաղաքական գործիչների հետ»,-ասաց Քոչարյանը.

Фракция “Армения” разрешила кризис вокруг кандидатуры Артура Казиняна - Андраник Кочарян 12/14/2021   12:03  |  Лента новостей
Закон о регламенте предоставляет правящей фракции право на выдвижение кандидата на пост заместителя главы постоянной комиссии НС Армении по вопросам обороны и безопасности. Об этом в беседе с журналистами заявила председатель парламентской комиссии по обороне и безопасности Андраник Кочарян. Он ожидает, что фракция “Армения” достигнет с правящей фракцией консенсуса, эту проблему удастся решить.
“Если же они не найдут решения, то мы, следуя закону, выдвинем кандидата”, - сказал Кочарян, констатировав, что  фракция “Армения” разрешила кризис, отказавшись от повторного выдвижения кандидатуры Артура Казиняна.
“Я сам  консультируюсь с представляющими оппозицию политическими деятелями по поводу кандидата”, - добавил Кочарян.