Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Գագիկ Ջհանգիրյանին 12/14/2021 13:39 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը դեկտեմբերի 14-ին հանդիպել է Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանի եւ խորհրդի անդամների հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել արդարադատության համակարգում ԲԴԽ-ի դերակատարությանը, դատական իշխանության բնականոն գործունեության ապահովմանն ուղղված աշխատանքներին, դատական համակարգի արդյունավետության բարձրացմանը միտված օրենսդրական նախաձեռնություններին: Քննարկվել են նաեւ դատավորների սոցիալական երաշխիքների ապահովմանը վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է եղել նաեւ Բարձրագույն դատական խորհրդի եւ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արդյունավետ համագործակցությանը:

Ален Симонян встретился с Гагиком Джангиряном 12/14/2021   13:53  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян 14 декабря встретился с и.о. председателя Высшего Судебного Совета (ВСС) Гагиком Джангиряном и членами Совета. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
В ходе встречи затронуты роль ВСС в системе правосудия, работа по обеспечению нормальной деятельности судебной власти, законодательные инициативы по повышению эффективности судебной системы. Обсуждены также вопросы предоставления социальных гарантий судьям.
Рассмотрено также продуктивное сотрудничество ВСС и Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам.