Ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ.տուժածներ չկան.ՊՆ 12/09/2021 10:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 8-ի ուշ երեկոյան Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է ՊՆ-ն: Պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությանը կոչ է անում ձեռնպահ մնալ իրադրությունը սրելուն միտված սադրիչ գործողություններից։

Азербайджанские ВС открыли стрельбу по армянским позициям, ответными действиями огонь противника был подавлен - Минобороны 12/09/2021   10:29  |  Лента новостей
8 декабря вечером подразделения вооруженных сил Азербайджана из стрелкового оружия разного калибра открыли огонь по боевым позициям ВС Армении, дислоцированным на восточном участке армяно-азербайджанской границы. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Ответными действиями огонь противника был подавлен. Пострадавших с армянской стороны нет.
Министерство обороны Армении призывает оборонное ведомство Азербайджан воздержаться от  провокационных действий, нацеленных на обострение обстановки.