ԱԺ-ում իշխանական պատգամավորների և ընդդիմադիր պատգամավորների օգնականների միջև ծեծկռտուքի վերաբերյալ հրապարակումներն ուսումնասիրվում են դատախազությունում 12/07/2021 17:12 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազությունն ուսումնասիրում է ԱԺ-ում այսօրվա ծեծկռտուքի վերաբերյալ հրապարակումները։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ քիչ առաջ Խորհրդարանի աշխատասենյակներում լարված միջադեպ է եղել՝ իշխանական պատգամավորների և ընդդիմադիր պատգամավորների օգնականների միջև։ Իշխան Սաղաթելյանի օգնականը պատմել է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանի աշխատասենյակում։ Ըստ ականատեսների՝ դեպքի վայրում եղել են նաև Արմենուհի Կյուրեղյանի, Գերասիմ Վարդանյանի օգնականները, իսկ իշխանական պատգամավորներից՝ Հրաչյա Հակոբյանը, Սիսակ Գաբրիելյանը, Վահագն Ալեքսանյանը։ Միջադեպ-ծեծկռտուքի հետևանքով վնասվածքներ են ստացել ընդդիմադիր պատգամավորների օգնականներից երեքը։
«Փաստինֆո»-ն կապ հաստատեց ՀՀ գլխավոր դատախազության հետ, որտեղմից մեր հարցին ի պատասխան հայտնեցին, որ ՀՀ գլխավոր դատախազությունում արձանագրվել է հրապարակումները, ուսումնասիրություն է նախաձեռնվել, ըստ դրա՝ կորոշվի հետագա ընթացքը։

Драка произошла в парламенте Армении: прокуратура изучает публикации об инциденте 12/07/2021   17:31  |  Лента новостей
Генеральная прокуратура Армении изучает публикации о сегодняшней драке в парламенте. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Генпрокуратуре.
Как уже ранее сообщило агентство, немногим ранее в парламенте произошел инцидент с участием депутатов  от правящей силы и помощников оппозиционных парламентариев. Помощник депутата от оппозиционной фракции "Армения" Ишхана Сагателяна рассказала, что инцидент произошел в кабинете вице-спикера НС Рубена Рубиняна. По словам очевидцев, на месте инцидента также находились помощники Армине Кюрегян и Герасима Варданяна, а также депутаты от правящей фракции Грачья Акопян, Сисак Габриелян и Ваагн Алексанян. В результате потасовки пострадали трое помощников оппозиционных депутатов.
ИА “ФактИнфо” обратилось за комментарием в Генпрокуратуру РА, где в ответ сообщили, что в надзорном ведомстве зафиксировали публикации, инициирована проверка, по итогам которой определятся с дальнейшим ходом.
11:41 16/11/2021  |  Лента новостейМы не станем участвовать "в вашем Ртуть-парти": армянская оппозиция бойкотировала заседание парламента