Արցախում 19-ամյա ժամկետային զինծառայող է մահացել 12/06/2021   00:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 5-ին ժամը 21:20-ի սահմաններում ՊԲ զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել  ՊԲ ժամկետային զինծառայող  2002 թ. ծնված Գոռ Էդուարդի Մարտիրոսյանը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ  Արցախի պաշտպանության բանակից:
Դեպքի մանրամանսերը պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ԱՀ Պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի հարազատներին:
21:25 12/02/2020  |  ՄեկնաբանությունՉեմ ուզում լսել Ձեր բարոյախրատական ճառերը, անիմաստ մամլո ասուլիսները, առավել ևս բանաստեղծությունները. Հասմիկ Պապյան
21:11 04/02/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԶինվորի մահվան գործով մեկ համածառայակից կալանավորվեց
12:33 02/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր տղան ինքնասպան չի եղել. Մահացած զինծառայողի հարազատները նրա դին տեղափոխում էին Երեւան, ոստիկանները թույլ չտվեցին

Военнослужащий погиб в Арцахе при невыясненных обстоятельствах 12/06/2021   09:15  |  Лента новостей
Военнослужащий срочной службы погиб накануне в Арцахе. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Арцаха.
"5-го декабря около 21:00 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха при пока не выясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы АО Гор Эдуардович Мартиросян, 2002 года рождения", - говорится в сообщении.
Для выяснения обстоятельств произошедшего ведется следствие.
"Министерство обороны Арцаха разделяет горечь тяжкой утраты и выражает поддержку родным погибшего военнослужащего", - отмечается в сообщении.