Հայաստանը Հալեպի բուժհաստատություններին է փոխանցել բուժհաստատություններին փոխանցել է ավելի քան 3,5 տոննա բժշկական պարագաններ 12/02/2021   11:59  |  Մեկնաբանություն
Սիրիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության հետ համագործակցությամբ` Հայաստանի հումանիտար առաքելության բժշկական խումբը երեկ Հալեպի բուժհաստատություններին փոխանցել է ավելի քան 3,5 տոննա բժշկական և առողջապահական պարագաններ:
Առողջապահության ոլորտի պատասխանատուններն իրենց երախտիքն են հայտնել հայ բժիշկներին` տրամադրված բժշկական պարագաների, ինչպես նաև` «Հայ ծերանոց», «Դարմանատուն», ընկերաբժշկական կենտրոններում և մի շարք այլ բուժհաստատություններում ցուցաբերած բժշկական ամենօրյա աջակցության համար: Նրանց խոսքով՝ հայ և սիրիացի բժիշկները համատեղ ջանքեր են գործադրում տուժածներին օգնելու համար:
Այսպիսով, չնայած Հալեպում կորոնավիրուսի համաճարակի հետ կապված մի շարք սահմանափակումների և դժվարությունների, Հայաստանի հումանիտար առաքելության խումբը բարձր մակարդակով շարունակում է իրականացնել իր աշխատանքները։

Врачи армянской миссии в Сирии передали медучреждениям Алеппо свыше 3,5 т помощи 12/02/2021   16:45  |  Комментарий
При сотрудничестве с посольством Армении в Сирии медицинская группа армянской гуманитарной миссии передала 1 декабря медучреждениям Алеппо более 3,5 тонн медицинских принадлежностей. Об этом сообщает ГНКО “Центр гуманитарного разминирования и экспертиз” на своей странице в Facebook.
Ответственные лица сферы здравоохранения Сирии выразили свою признательность армянским врачам за помощь, а также ежедневное содействие социально-медицинским учреждениям города.
По их словам, армянские и сирийские врачи прилагают совместные усилия для оказания помощи пострадавшим.
Таким образом, несмотря на ряд ограничений и сложностей в Алеппо, связанных с пандемией коронавируса, группа гуманитарной миссии Армении продолжает выполнять свою работу на высоком уровне.