Հայաստանի բնակչության 23.9 տոկոսը լիարժեք պատվաստված է կորոնավիրուսի դեմ. նախարար 12/02/2021 11:25 | Կորոնավիրուս
Հայաստանի բնակչության 40 տոկոսը ստացել է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի առաջին չափաբաժինը։ Կորոնավիրուսի դեմ լիարժեք պատվաստվել է բնակչության 23.9 տոկոսը։ Կառավարության նիստի ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
Նախարարը նշեց, որ հիվանդացության նվազման առումով այս պահին մեզ մոտ պատկերը բարելավվել է։ Այս պահի դրությամբ՝ 12 465 ակտիվ դեպք կա, որոնց մեջ պատվաստված քաղաքացիների թիվը 1068-ն է, ինչը կազմում է 8.6 տոկոսը։
«Հոսպիտալացված 2349 քաղաքացիներից ընդամենը 87-ն է, որ պատվաստված է։ Սա նույնպես ցույց է տալիս պատվաստումների արդյունավետությունը»,-նշեց նախարարը։

Глава Минздрава Армении назвала процент населения, прошедшего полный курс вакцинации от COVID-19 12/02/2021   12:35  |  Коронавирус
Первую дозу прививки от COVID-19 получили уже 40% взрослого населения Армении,  а второю - 23,9%, сообщила министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян на заседании правительства в четверг.
Министр отметила, что ситуация с коронавирусом в стране улучшилась, наблюдается спад заболеваемости. К этому моменту зафиксировано 12 465 активных случаев.
"Среди активных случаев коронавируса число привитых граждан составляет всего 1068 (8,6%),  а среди 2349 госпитализированных только 87 граждан  были вакцинированы. Это также указывает на эффективность прививки", - отметила Анаит Аванесян.
12:21 02/12/2021  |  КоронавирусВ Армении омикрон-штамма пока нет, но не следует ослаблять бдительность - Пашинян