Արցախում ադրբեջանական կողմը մի քանի րոպե շարունակ կրակել է. ձայները լսվել են Կարմիր Շուկայում 12/02/2021 14:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր կեսօրից մոտ կես ժամ առաջ ադրբեջանցիները կրկին կրակել են Արցախում։ Թշնամու կրակոցները լսվել են նաև Կարմիր շուկայի ուղղությամբ։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Կարմիր Շուկա համայնքի ղեկավար Նարեկ Աթայանը տեղեկացրեց, որ կրակոցները լսվել են մոտ հինգ րոպե։
«Ձայներ թեթև լսվել են, ուղղությունը կարծես Թաղավարդի կողմից է, բայց Կարմիր շուկայում լսվել են կրակոցի ձայներ։ Մեր մոտից այլևս չի լսվում, մի հինգ րոպե է տևել կրակոցները, թե ինչ զինատեսակից էին կրակում, չեմ կարող ասել։ Առհասարակ մեզ մոտ հաճախ են լսվում կրակոցներ, հատկապես գիշերային ժամերին»,- ասաց Կարմիր Շուկայի ղեկավարը։

Азербайджанцы в течение нескольких минут вела стрельбу в Арцахе: звуки выстрелов были слышны в селе Кармир Шука 12/02/2021   14:22  |  Лента новостей
Сегодня, примерно полчаса назад, азербайджанцы открыли огонь в Арцахе. Выстрелы врага были слышны и в направлении села Кармир Шука. Глава общины Кармир Шука Нарек Атаян в беседе с “ФактИнфо” сообщил, что звуки выстрелов доносились в течение пяти минут.
“Звуки были немного слышны. Кажется, доносились со стороны Тагаварда, но звуки выстрелов были слышны в Кармир Шука. Стрельба длилась около пяти минут. Из какого оружия она велась, я не могу сказать. Как правило, у нас часто слышны выстрелы, особенно в ночное время”, - сказал глава села.