Հրապարակում կտեղադրվի գլխավոր տոնածառը, բայց ամանորյա միջոցառումներ և հրավառություն չի կազմակերպվի, փողոցների տոնական լուսավորություն չի լինի 12/02/2021   15:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս տարի Երևանի քաղաքապետարանը ամանորյա միջոցառումներ և հրավառություն չի կազմակերպի, փողոցների տոնական լուսավորություն չի լինի, չի գործի քաղաքապետարանի սուրբծննդյան տոնավաճառը:
Միաժամանակ քաղաքապետարանից տեղեկացնում են, որ ամանորի և Սուրբ Ծնունդի կապակցությամբ Երևանի քաղաքապետարանը որոշել է մանուկների համար տեղադրել երկրի գլխավոր տոնածառը՝ Հանրապետության հրապարակում: Տոնածառեր կտեղադրվեն նաև վարչական շրջաններում:
Երևանի բոլոր առաջին և երկրորդ դասարանցի դպրոցականները քաղաքապետարանից հրավեր կստանան՝ դիտելու ամանորյա մանկական ներկայացումներ:

Только елка для детей: Ереван отметит Новый год без салюта и праздничного освещения 12/02/2021 15:42 | Лента новостей
Мэрия Еревана в этом году не будет организовывать новогодние мероприятия, салюты, не будет праздничной иллюминации на улицах и Рождественской ярмарки. Об этом сообщает пресс-служба столичной администрации.
В то же время по случаю Нового года и Рождества мэрия Еревана приняла решение установить на Площади Республики главную елку страны для детей. Новогодние елки также будут установлены в административных районах.
"Все первоклассники и второклассники Еревана получат от мэрии приглашение посмотреть детские новогодние представления", - говорится в сообщении.