Մոսկվայում կկայանա Հայաստանի, ՌԴ-ի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի հանդիպումը 12/01/2021   15:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մոսկվայում դեկտեմբերի 1-ին կկայանա Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների համանախագահությամբ եռակողմ աշխատանքային խմբի հանդիպումը: «Փաստինֆո»-ն այս մասին տեղեկացավ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից:
Եռակողմ աշխատանքային խումբը ստեղծվել է տարածաշրջանում բոլոր տնտեսական և տրանսպորտային կապերն ապաշրջափակելու նպատակով: ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի ղեկավարած պատվիրակությունը Մոսկվայում կլինի դեկտեմբերի 1-3-ը: Գրիգորյանը կմասնակցի նաև Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի նիստին, ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի նիստին, Երկրորդ Եվրասիական համագումարին:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 26-ին Սոչիում Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների եռակողմ հանդիպման արդյունքում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել էր, որ փոխվարչապետերը կհանդիպեն Մոսկվայում՝ մի քանի ամփոփումներ անելու և հայտարարելու ընդունված որոշումների մասին, որոնք երկրների ղեկավարները համաձայնեցրել էին նոյեմբերի 26-ի հանդիպմանը: Նշվել էր, որ սահմանազատման և սահմանագծման մեխանիզմները երկու պետությունների միջև նախատեսվում է ստեղծել մինչև տարվա վերջ:
18:00 10/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանի օգնականն ազատվել է պաշտոնից
17:21 09/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի նորանշանակ մշտական ներկայացուցչին
18:31 27/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈրո՞նք են ապաշրջափակումից բխող անկառավարելի ռիսկերը կանխելուն ուղղված կառավարության քայլերը.Թադևոս Ավետիսյան
18:25 27/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհի ապաշրջափակման հարց չի քննարկվում. Մհեր Գրիգորյան
13:11 19/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ տարածքում և սահմանին գազի սակագնի հետ կապված կոնսենսուս ունենք. Մհեր Գրիգորյան
12:35 19/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք որոշակի պատկերացումներ ձևավորել ենք երկաթուղու բացման վերաբերյալ. Փոխվարչապետը՝ Մոսկվայում սպասվող քննարկման օրակարգի մասին

В Москве пройдет встреча вице-премьеров Армении, России и Азербайджана 12/01/2021   16:35  |  Лента новостей
В Москве 1 декабря состоится заседание трехсторонней рабочей группы под председательством заместителей премьер-министров Армении, России и Азербайджана. Об этом “ФактИнфо” сообщили в офисе вице-премьера Армении Мгера Григоряна.
Трехсторонняя рабочая группа создана для работ по разблокировке всех экономических и транспортных связей в регионе. Делегация во главе с вице-премьером РА Мгером Григоряном будет находиться в Москве с рабочим визитом 1-3 декабря. Мгер Григорян также примет участие в заседании Совета Евразийской экономической комиссии, заседании Экономического совета СНГ и втором Евразийском конгрессе.
Напомним, по итогам трехсторонней встречи лидеров Армении, РФ и Азербайджана 26 ноября в Сочи президент России Владимир Путин объявил, что вице-премьеры встретятся в Москве, чтобы подвести итоги и объявить о решениях, согласованных лидерами стран на состоявшейся 26 ноября встрече. Отмечается, что до конца года планируется создать механизмы делимитации и демаркации между двумя странами.