Ադրբեջանական զորքերը Իշխանասարի հատվածում հետ են քաշվել. համայնքապետ 11/30/2021   11:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի մարզի Իշխանասարի հատվածում ադրբեջանական զորքերը հետ են քաշվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին ասաց Իշխանասարի համայնքապետ Մարատ Պետրոսյանը։
Հարցին, թե որքան են հետ քաշվել ադրբեջանական զորքերը և այժմ որտեղ են գտնվում, Մարատ Պետրոսյանը հորդորեց ճշտել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
Նշենք, որ մայիսի 12-ից ադրբեջանական զինված ուժերի ներկայացուցիչները ներխուժել էին ՀՀ սուվերեն տարածք Գեղարքունիքի և Սյունիքի մարզերի ուղղությամբ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն օրերս հայտարարեց, որ Ադրբեջանն օկուպացրել է 41 ք/կմ ՀՀ տարածք։ Նոյեմբերի 16-ին ադրբեջանական կողմը հերթական սադրանքն իրականացրեց, որի հետևանքով հայկական կողմն ունեցավ զոհեր և գերիներ։
11:20 01/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները անիվ են այրում ու գլորում դեպի Գեղարքունիքի գյուղեր. Գեղամասարի համայնքապետ

Азербайджанские войска отошли назад в районе Ишханасара – глава села 11/30/2021   11:24  |  Лента новостей
Азербайджанские войска отошли назад на участке Ишханасара в Сюникской области Армении. Об этом “ФактИнфо” сообщил глава общины Ишханасар Марат Петросян.
В ответ на вопрос, как далеко отошли азербайджанские ВС и где находятся в настоящее время Марат Петросян призвал уточнить информацию в министерстве обороны.
Отметим, что с 12 мая азербайджанские ВС вторглись на суверенную территорию Армении в направлени Гегаркуникской и Сюникской областей РА. Премьр-министр РА Никол Пашинян на днях заявил, что Азербайджан оккупировал 41 кв.км. суверенной территории РА. 16 ноября азербайджанская сторона совершила очередной акт агрессии, вследствие которого у армянской стороны есть погибшие и пленные.