Աղվան Հովսեփյանի կալանավորման ժամկետը երկարացնելու որոշման դեմ բողոքի քննությունն ավարտվեց.որոշումը կհրապարակվի այսօր 11/30/2021 15:21 | Դատական ռեպորտաժներ
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Տիգրան Սիմոնյանի նախագահությամբ, հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ, ՔԿ նախկին նախագահ Աղվան Հովսեփյանի կալանավորման ժամկետը երկարացնելու որոշման դեմ բողոքի վերաբերյալ որոշում կայացնելու։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ նոյեմբերի 2-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Արղամանյանը բավարարել էր Աղվան Հովսեփյանի կալանավորումը ևս երկու ամսով երկարացնելու մասին քննիչի միջնորդությունը։
Պաշտպանության կողմը վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել դատարանի որոշման դեմ, ինչը քննվել է այսօր։ Դատարանն ավարտել է բողոքի քննությունը և հեռացել խորհրդակցական սենյակ՝ որոշում կայացնելու։ Այն կհրապարակվի այսօր։

Апелляционный суд Армении сегодня огласит решение по жалобе защиты на продление ареста Агвану Овсепяну 11/30/2021   15:34  |  Судебный репортаж
Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Тиграна Симоняна удалился в совещательную комнату для вынесения решения по жалобе  на продление срока ареста бывшему генеральному прокурору, экс-председателю Следственного комитета РА Агвану Овсепяну.
Как уже ранее сообщило “Фактинфо”, 2 ноября суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Аргаманяна удовлетворил ходатайство следователя о продлении Агвану Овсепяну меры пресечения в виде заключения под стражу еще на два месяца.
Сторона защиты подала апелляционную жалобу на решение суда, которая была рассмотрена сегодня. Суд завершил слушания по жалобе и удалился в совещательную комнату для вынесения решения. Оно будет оглашено сегодня.