Մարտավարական զորավարժություն՝ «Հակահարձակողական մարտի կազմակերպումն ու պայմանական հակառակորդի նշանակետերի խոցումը» թեմայով 11/29/2021 16:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 29-ին «Բաղրամյան» զորավարժարանում N զորամիավորման զորամասերից մեկի մասնակցությամբ անցկացվել է գումարտակային մարտավարական զորավարժություն՝ «Հակահարձակողական մարտի կազմակերպումն ու պայմանական հակառակորդի նշանակետերի խոցումը» թեմայով։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Ստուգվել են ստորաբաժանումների ներդաշնակման և փոխգործակցության կարողությունները, զինծառայողների անհատական հմտությունները։ Անձնակազմը գերազանց կատարել է առաջադրված մարտական խնդիրները։

Тактические учения в Армении: военные отработали сценарий по организации контрнаступления 11/29/2021   17:17  |  Лента новостей
Батальонные тактические учения с участием одной из воинских частей прошли 29 ноября на полигоне Баграмяна.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, сценарий учений предполагал организацию контрнаступления и поражение целей условного противника.
Проверены уровень слаженности и способность взаимодействия между различными подразделениями, а также навыки военнослужащих.
Сообщается, что личный состав выполнил поставленные боевые задачи на отлично.
13:09 12/03/2021  |  Лента новостейВС Армении проведут масштабные военные учения
15:00 24/09/2020  |  Лента новостейТанкисты и артиллеристы ЮВО и Минобороны Армении выполнили боевые стрельбы на полигоне Алагяз в рамках СКШУ «Кавказ-2020»