Իսրայելում գրանցվել է քովիդի նոր շտամով վարակման նոր դեպք 11/26/2021   15:07  |  Կորոնավիրուս
Իսրայելում գրանցվել է կորոնավիրուսի նոր շտամով վարակման նոր դեպք։ Այս մասին հայտնում է Ռիա Նովոստին։
Նշենք, որ կորոնավիրուսի նոր շտամը հայտնաբերվել է Հարավային Աֆրիկայում։
Իսրայելի առողջապահության նախարարությունից հայտնել են, որ քովիդի նոր շտամը գրանցվել է Մալավիից Իսրայել ժամանած քաղաքացու մոտ։ Բացի այդ, կան կասկածներ, որ նոր շտամով վարակվել է ևս երկու մարդ։ Նրանք թեստավորվել են և սպասում են պատասխանին։
Ավելի վաղ Իսրայելի վարչապետը հրատապ քննարկում էր կազմակերպել առողջապահության նախարարի ղեկավարի մասնակցությամբ՝ կապված կորոնավիրուսի նոր շտամի հետ։
Նշենք, որ Daily Mail-ը գրել էր՝ Մեծ Բրիտանիայի գիտնականները զգուշացրել են կորոնավիրուսի նոր շտամի հայտնաբերման մասին, որը 32 մուտացիա է պարունակում։ Հարավային Աֆրիկայում, որտեղ հայտնաբերվել է նոր շտամը, այս պահի դրությամբ գրանցվել է դրանով վարակման 22 դեպք։
21:41 22/10/2021  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայի եւ Իսրայելի ներկայացուցիչները Փարիզում գաղտնի հանդիպում են անցկացրել Pegasus-ի գործի պատճառով
19:28 22/10/2021  |  Միջազգային լրահոսԻսրայելում հայտարարել են, որ Բենեթի եւ Պուտինի բանակցությունները «հաջողված» եւ «շատ կարեւոր» են եղել
17:35 10/10/2021  |  Միջազգային լրահոսԻսրայելը Ադրբեջանում ավիաբազա է գնել․ Անդրկուլիսյան բացահայտում Ադրբեջանում
13:53 09/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻսրայելը շարունակում է զենք տեղափոխել Բաքու
22:59 07/10/2021  |  Միջազգային լրահոսԲաքվում է գտնվում իսրայելական երկու F-35 կործանիչ
21:59 05/10/2021  |  Միջազգային լրահոսՀայտնի է դարձել Իսրայելի վարչապետի՝ Ռուսաստան կատարելիք այցի մասին
21:59 01/10/2021  |  ՔաղաքականԻսրայելը, Թուրքիան և Ադրբեջանը ագրեսիա են պատրաստում Իրանի դեմ. Նորատ Տեր-Գրիգորյանց

Случай заражения новым выявленным штаммом COVID-19 зафиксирован в Израиле 11/26/2021   15:14  |  Коронавирус
Один случай заражения новым штаммом коронавируса, выявленным в Южной Африке, обнаружен в Израиле, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу минздрава еврейского государства.
Как сообщает пресс-служба, новый штамм обнаружен у гражданина, вернувшегося в Израиль из Малави. Кроме того, есть подозрение о заражении еще двух человек, они сдали тесты и ожидают результаты на самоизоляции.
Днем ранее премьер-министр Израиля Нафтали Беннет провел срочные консультации с руководителями минздрава и служб гражданской обороны в связи с новым штаммом коронавируса, выявленным в Южной Африке, внес страны этого региона в список "красных" (запрещенных для посещения израильтянами) и поручил оценить возможность прекращения авиасообщения с ними.
Ранее издание Daily Mail сообщило, что ученые из Великобритании предупредили о появлении в Ботсване штамма коронавируса, который содержит 32 мутации. Многие из мутаций указывают на его высокую трансмиссивность и устойчивость к вакцинам, штамм имеет больше изменений в спайковом белке, чем все другие варианты COVID-19. Южноафриканский Национальный институт инфекционных заболеваний позже также подтвердил, что новый штамм был обнаружен в и ЮАР, на данный момент зарегистрировано 22 случая.